wtorek, 5 grudnia, 2023
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

Rusza postępowanie sądowe przeciwko Joannie Senyszyn

25 września 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się postępowanie sądowe z pozwu złożonego przez Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członków rodzin Żołnierzy Niezłomnych przeciwko Joannie Senyszyn. Powództwo dotyczy nieprawdziwych, krzywdzących opinii na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez posłankę w mediach społecznościowych. Przedmiotem pozwu jest 13 postów, które Joanna Senyszyn zamieszczała na swoim profilu na Twitterze.

Przypominamy: Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członkowie rodzin Żołnierzy Niezłomnych, wspierani przez Redutę Dobrego Imienia, złożyli w kwietniu 2019 roku pozew przeciwko Joannie Senyszyn o naruszenie dóbr osobistych.

W ciągu kilku ostatnich lat Joanna Senyszyn zamieszczała na swoim profilu posty, w których wielokrotnie obrażała pamięć Żołnierzy Wyklętych – osób, które często poświęcając życie walczyły o niepodległą Polskę.

Jednym z takich przekładów jest wpis, w którym Joanna Senyszyn w szczególnie ostrych słowach obraziła pamięć, działalność i honor Żołnierzy Wyklętych.

Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III WŚ. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione.

„Żołnierze Wyklęci” to polscy żołnierze, z orzełkiem w koronie na czapce, często ryngrafem na piersi, czyli Bogiem w sercu.

Ci, którzy walkę o Ojczyznę rozpoczęli nie w 1944/45 r., razem z opanowywaniem naszego kraju przez drugiego, sowieckiego okupanta, tylko na ogół już we wrześniu 1939 r. w wojnie obronnej przeciw Niemcom i Sowietom.

Wielu przystąpiło do struktur konspiracyjnych w czasie okupacji niemieckiej. Wtedy składali przysięgę na wierność Rzeczpospolitej, a wartości

„Bóg, Honor, Ojczyzna”

niezłomnie bronili do końca.

Choć bezpośrednia walka z Niemcami i Sowietami nie była możliwa, z uwagi na siłę wrogich armii, to niezłomni bohaterowie znaleźli sposób, by bronić Polski i walczyć o wolność Ojczyzny.

Potęga polskiego podziemia do dziś budzi podziw i uznanie dla tysięcy polskich patriotów zjednoczonych wokół najwyższej wartości – Ojczyzny.

Wielu niezłomnych po wojnie, gdy została rozwiązana np. Armia Krajowa, należało do organizacji (np. Ruch Oporu Armii Krajowej, Armia Krajowa Obywateli czy Okręg Wileński Armii Krajowej), które pozostały w konspiracji i prowadziły dalej działania niepodległościowe, walcząc z komunistycznym okupantem.

Dla wielu z nich walka z władzą komunistyczną, podległą sowieckiemu reżimowi, zakończyła się dramatycznie, ponieśli najwyższą ofiarę – oddali swe życie, do końca pozostając lojalnymi wobec składanej przysięgi na wierność Ojczyźnie.

Bezwzględne okrucieństwo aparatu komunistycznego wymierzone w członków antykomunistycznego ruchu oporu, w znakomitej większości żołnierzy Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych, którzy po zakończeniu okupacji niemieckiej kontynuowali walkę zbrojną wymierzoną przeciwko nowemu okupantowi – komunistom wspieranym przez Sowietów, miało konkretne cele: eksterminację najbardziej aktywnych i sprawnych członków narodu, tak aby nie było warstw przywódczych w opanowanym przez komunistów marionetkowym państwie pod nazwą PRL

Jak pokazuje historia, mimo zbrodni popełnionych wobec Żołnierzy Wyklętych, intensywnych wysiłków w celu wymazania ich istnienia z pamięci narodu oraz kampanii propagandowych mających na celu zakorzenienie przekonania, że byli oni bandytami i zbrodniarzami, wysiłki władz PRL spełzły na niczym.

Polacy nie zapomnieli o swoich bohaterach – pamięć o nich oraz prawda o ich poświęceniu przetrwały i wciąż będą trwać.

Nie pozwólmy uwłaczać pamięci „Żołnierzy Wyklętych”!

Nie pozwólmy fałszować i manipulować prawdą historyczną! Wspólnie jesteśmy w stanie przeciwdziałać szkalowaniu polskich bohaterów.

ZESPÓŁ REDUTY DOBREGO IMIENIA

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *