środa, 6 grudnia, 2023
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

St. szer. Anna Tunkiewicz – Służba Ojczyźnie w wojsku i w szkole!

Jak co roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela. W szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni obecnie służbę 540 nauczycieli, w tym 74 nauczycieli akademickich i 222 nauczycieli młodzieży w szkołach średnich.

WOT oferuje nauczycielom możliwość rozwoju, zdobywania nowych kwalifikacji i umiejętności. Z drugiej strony korzysta z ich zalet, jakimi niewątpliwie są odpowiedzialność, cierpliwość i sztuki przekazywania wiedzy.

Praca nauczyciela to nie tylko zawód, ale również misja.

Choć płaszczyzny działania nauczyciela i żołnierza są różne, to motywacja do wykonywania codziennych zadań w obu przypadkach płynie prosto z serca.

Nauczyciele zgodnie wskazują, że w swojej pracy zawodowej wykorzystują umiejętności i wiedzę pozyskane dzięki Wojskom Obrony Terytorialnej.

Służba nie ogranicza ich zawodowo, a jedynie rozwija.

St. szer. Anna Tunkiewicz to jeden z żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, na co dzień jest nauczycielem i wychowawcą w Szkole Specjalnej w Giżycku.

Równocześnie wzorowym żołnierzem na stanowisku ratownik, a nieetatowo rzecznikiem prasowym 41 batalionu lekkiej piechoty w Giżycku.

Podczas służby dała się poznać jako żołnierz uśmiechnięty, bardzo dobrze realizujący powierzone mu zadania.

Podczas wspólnych szkoleń i spotkań st. szer. Anna Tunkiewicz zawsze z ogromnym zamiłowaniem do swojej pracy opowiada nam o zadaniach, które realizuje w szkole oraz o swoich uczniach, którzy są osobami wymagającymi specjalnej cierpliwości i wyrozumiałości.

Większość pracowników szkoły łączy różne aktywności poza zawodowe, w swoim gronie mamy naprawdę szeroka gamę różnych specjalistów. Nasi nauczyciele mają własne firmy, prowadza terapie prywatnie, lub łączą swoją pracę ze służbą wojskową. Nie można mówić ze jeśli ktoś łączy dwie prace jest mniej zaangażowany czego przykładem jest miedzy innymi Pani Ania. Jest bardzo aktywnym i pomysłowym pracownikiem, innowacyjnie podchodzi do swojej pracy, bardzo angażuje naszych uczniów w społeczność lokalną, bardzo angażuje się też w wojsko. Oceniam to bardzo pozytywnie

– o naszym żołnierzu wspomina Justyna Matelak, dyrektor SOSW w Giżycku.

W szeregach 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej posiadamy blisko 70 nauczycieli jednocześnie pełniących służbę w wojsku.

Wszystkim żołnierzom-nauczycielom, pedagogom pełniących służbę w naszych szeregach składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

Dziękujemy za trud i poświęcenie, wykazywane każdego dnia w odpowiedzialnej i niełatwej, ale jakże pięknej pracy pedagogicznej.

źródło: 4.W-MBOT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *