Przysięga Terytorialsów w dobie pandemii – Morąg 19.07.2020

Kolejni ochotnicy wypowiedzieli słowa Roty Przysięgi Wojskowej. Przyjęcie żołnierzy do Wojsk Obrony Terytorialnej w Batalionie Lekkiej Piechoty w Morągu odbyło się 4 lipca.

Szkolenie podstawowe, które rozpoczęli 16 dni temu zakończyło się dziś 19.07.202r. uroczystą Przysięgą Wojskową na terenie jednostki wojskowej w Morągu.

Dzisiejsza uroczystość była pierwszą przysięgą warmińsko – mazurskich Terytorialsów w dobie panującej pandemii, jednak mimo obostrzeń sanitarnych uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Wśród 38, (w tym 10 kobiet) ochotników znaleźli się m.in. kierowca ciężarówki, instruktor fitness, przedstawiciel farmaceutyczny, mechanik oraz mistrz produkcji.

Przysięga Wojskowa zapoczątkuje trzyletni cykl szkoleń: indywidualnych, specjalistycznych oraz zgrywających.

 

Przysięga Terytorialsów w Morągu 4WMBOT 19.07.2020 - fot. 4WMBOT
Przysięga w Morągu 4WMBOT 19.07.2020 – fot. 4WMBOT

 

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. 'Szczerbiec’ powstała w 2017 r. Rejonem Brygady jest województwo Warmińsko-Mazurskie.

Wojska Obrony Terytorialnej ściśle współpracują z Jednostkami Straży Pożarnej, Policją oraz Wojskami Operacyjnymi, aby skutecznie pomagać lokalnej społeczności oraz odpowiednio monitorować sytuację kryzysową w środowisku, w którym żyją, pracują i służą na co dzień Terytorialsi.

Już 2 sierpnia kolejni ochotnicy wypowiedzą słowa Roty Przysięgi Wojskowej. Blisko 40 Terytorialsów przejdzie szkolenie podstawowe, tym razem w Giżycku.

Obecnie trwa nabór ochotników do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zainteresowani służbą w OT powinni zgłosić się do właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Źródło 4.W-MBOT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *