sobota, 25 maja, 2024
Jaka jest Twoja prawda?KulturaŻycie Olsztyna

Zbigniew Piszczako – 35+ lat pracy twórczej w rysunku satyrycznym

16 września 2022 roku w Galerii Usługa Jazz Baar w Olsztynie, odbył się wernisaż wystawy prac Zbigniewa Piszczako ps. Peter, przygotowanej z okazji 35-lecia pracy twórczej.

ZBIGNIEW PISZCZAKO

karykaturzysta i animator kultury.

Należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz Warmińsko-Mazurskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Zadebiutował w 1986 r. na łamach Gazety Olsztyńskiej.

Publikował w pismach satyrycznych: Szpilki, Karuzela, Twój Dobry Humor, Gilotyna. W pismach ogólnopolskich: Sztandar Młodych, Super Express, Odrodzenie, Bez Przysłony, Piłka Nożna, Wprost, Świat Książki, Tina, Przyroda Polska.

Związany głównie z prasą lokalną: Kormoran, Dziennik Pojezierza, Głos, Dziennik Północy, Tygodnik Warmiński, Tygodnik Pojezierza, Nowoczesna Olsztynianka, Nowe Życie Olsztyna, Gazeta Olsztyńska.

Laureat konkursów karykatury w kraju i za granicą. W 2022 roku otrzymał Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie:

Albert Einstein. Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej.

Ma na koncie kilku wystaw indywidualnych oraz ponad 300 wystaw zbiorowych rysunku satyrycznego i karykatury w kraju i za granicą.

Zajmuje się organizowaniem różnorodnych wystaw, konkursów, spotkań autorskich, koncertów i innych działań artystycznych.

Jest pomysłodawcą i realizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa (od 2018 r), którego celem jest nagrodzenie autorów najlepszych prac opublikowanych w danym roku kalendarzowym i zwrócenie uwagi na znaczenie rysunku prasowego.

 

Zbyszku, jaka jest Twoja prawda o Peterze, czyli Zbyszku Piszczako?

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *