środa, 17 kwietnia, 2024
KrzyżówkiZabawy Stasia

Zoopantropa – Stanisław Olsztyn

Z pewnością dla wielu z Was – zoopantropa – kojarzy się z… niczym! Za to każdy rasowy szaradzista – nie rozwiązywacz krzyżówek, szczególnie tych panoramicznych – zoopantropę skojarzy z pantropą, czyli popularnym zadaniem szaradziarskim.

W Wikipedii zoopantropa nie doczekała się jeszcze nobilitacji jako odmiana pantropy, w której określenia wyrazów wpisywanych do diagramu, zastępują fotografie przedstawicieli fauny.

Może takiej nobilitacji nie będzie nigdy, gdyż odmiany pantropy podane w Wikipedii dotyczą tylko wersji diagramu zadania szaradziarskiego, a nie określeń.

Tak czy siak… niedawno przeżyłem znów chwilę satysfakcji jako autor zadań szaradziarskich, czym param się już blisko 40 lat!

Jeden z facebookowych znajomych poinformował mnie, że w drugim tegorocznym numerze Rozrywki ukazała się moja praca – zoopantropa.

 

Rozrywka - 2/2019

 

Zaskoczenie było spore, ponieważ do Rozrywki nie wysyłałem nowych propozycji chyba już z 5 lat!

Wiem, że Rozrywka propozycji zadań dostaje… mnóstwo, i dlatego publikacja nawet po tylu latach daje autorowi dużą satysfakcję, niezależnie od skromnej gratyfikacji pieniężnej.

 

Zoopantropa – czyżby to był… palec boży? Może warto wrócić do… rozrywki z Rozrywką?

 

A może ktoś w komentarzu poda rozwiązanie tej mojej zoopantropy? Rozpoznajecie zwierzaki bez problemu? Bo ja… nie do końca… 😉

 

2 komentarze do “Zoopantropa – Stanisław Olsztyn

  • Gdyby nie cyferki to ta twoja zoopantropa nie byłaby wcale taka prosta ale jest OK i radzę ci kontynuuj to co robisz dobrze. Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Wszystko co robię, staram się robić dobrze 😉 Dziękuję za radę! Pozdrawiam YT 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *