sobota, 18 maja, 2024
Życie Olsztyna

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w olsztyńskim MPEC-u!

Wczoraj, jeden z czytelników bloga poinformował mnie, że do olsztyńskiego MPEC-u weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i rozpoczęli kontrolę działalności spółki.

Ostatnio wokół olsztyńskiego MPEC-u dzieje się dosyć dużo – w związku z planowaną budową spalarni śmieci, i nie tylko – dlatego przed publikacją tej “sensacyjnej” wiadomości, sprawdziłem ją u źródła.

Ku Prawdzie: Panie Prezesie, czy to prawda, że w MPEC-u pojawili się agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

Konrad Nowak – Prezes Zarządu MPEC Olsztyn: Nie widzę w tym żadnej sensacji. Jest prowadzona standardowa kontrola Agencji, związana z projektem przebudowy systemu ciepłowniczego w latach 2012 – 2014, dofinansowanego ze środków unijnych. Z tego co wiem, to większość tych projektów jest obecnie kontrolowana przez Agencję w Polsce. Także mamy zwykłą, standardową kontrolę. Żadni agenci nie weszli, tylko jest badana dokumentacja.

KP: Rozumiem, ale CBA prowadzi te czynności?

KN: Tak. CBA, bo ma takie kompetencje, i z tego co wiem, większość projektów – w tym momencie – w Polsce jest sprawdzanych.

KP: Która Delegatura prowadzi te czynności?

KN: Białostocka.

KP: Czy może pan to zweryfikować, czy to jest związane w jakikolwiek sposób z kontrolą w ZGOK-u?

KN: Nie. Jeszcze raz powtarzam. To jest kontrola projektu przebudowy systemu ciepłowniczego, projektu prowadzonego w latach 2012 – 2014, dofinansowanego ze środków unijnych. Nie ma to nic wspólnego, ani z projektem ZGOK-u, ani z projektem budowy nowego źródła.  

Sensacji na obecną chwilę nie ma. Jest faktem, że agenci CBA pojawili się w olsztyńskim MPEC-u, i prowadzą czynności kontrolne. Czyli informacja mojego czytelnika potwierdziła się w 100%. Dziękuję! Co wyniknie z prowadzonej kontroli? Czy będą sensacyjne efekty tej kontroli? Ku Prawdzie trzyma rękę na pulsie i poinformuje społeczeństwo Olsztyna o jej wynikach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *