Biada temu, kto krytykuje!

Wysoki Sądzie, ja przez Pracodawcę zostałem potraktowany jak burek szczekający na swojego pana, za to, że ośmieliłem się w Liście otwartym do Jerzego Dziewulskiego, napisać aluzyjnie o oskarżycielu.

Wysoki Sądzie,

o tym, że od dnia 27 lutego 2014 roku, kiedy to opublikowałem List otwarty do Jerzego Dziewulskiego,  stałem się obiektem zamierzonej zemsty ze strony oskarżyciela i mojego byłego Pracodawcy, poświadcza prowokacja jaką zastosował wobec mnie inny Radca Prawny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, o czym poinformowałem Prokuraturę.

Tą i inne informacje przekazałem Sądowi Rejonowemu w Olsztynie, za pośrednictwem Prokuratora Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe w zażaleniu na postanowienie o umorzeniu śledztwa, które zostało wszczęte wskutek mojego doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Wysoki Sądzie,

moja niewątpliwa emocjonalność przy opisie postawy Adama Kalla wynika li tylko z tego, ile krzywdy oskarżyciel mi wyrządził, podejmując próbę natychmiastowego odsunięcia mnie od pracy i pisząc raport, który stał się de facto jedyną podstawą do wypowiedzenia mi umowy o pracę.

Ten fakt potwierdził w Sądzie Pracy Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański mówiąc – cytuję dwa zdania z Protokołu z dnia 29 stycznia 2015 roku:

byłem zaaferowany raportem z 27.02.2014 r. i kiedy dostałem ten raport, to sprawa została przesądzona definitywnie.
Wysoki Sądzie,

przytoczone słowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie stanowią dowód, nie tylko w tej sprawie. Oskarżyciel podaje nieprawdziwe okoliczności swojej roli, w moim zwolnieniu z pracy.

Przytoczone słowa potwierdzają moją tezę, że zostałem zwolniony z pracy tylko i wyłącznie w obronie podinsp. Adama Kalla, po jego subiektywnej opinii na temat treści Listu otwartego do J. Dziewulskiego wyrażonej w raporcie z 27.02.2014 r.

Komendant Wojewódzki Policji wziął podinsp. Adama Kalla w swoiście rozumianą obronę i postanowił zmiażdżyć Stanisława Olsztyna.

Tak pojęta obrona kolegi to wskazówka, sygnał dla wszystkich pozostałych podwładnych nadinsp. Józefa Gdańskiego:

Kto ośmieli się publicznie wyrazić jakąkolwiek krytykę przedstawicieli układu warszawskiego, temu biada. Zostanie rozdeptany jak skarabeusze przez żołnierzy armii faraona.

To były moje końcowe wyjaśnienia w procesie o pomówienie. SSR Mirella Sprawka poinformowała strony, że kończy proces i podała datę ogłoszenia wyroku. Co się działo później, napisałem we wpisie: Cyrk a nie Sąd.  Jak się okazało, to nie był koniec mojej gehenny z kałłem w roli głównej. Końcowa refleksja: biada temu, kto krytykuje kogoś z układu, a sam nie ma pleców! CDN.

 

 

4 myśli na temat “Biada temu, kto krytykuje!

 • 15 kwietnia 2016 o 17:52
  Permalink

  Najważniejszym jest to, że tak oficjele milicji prokuratur czy sądów otrzymują pisma, nagrania, opatrzone zgodnie z zapisami ustaw by można było im nadać bieg. Bieg w wydaniu temidy jest zawsze taki sam: jak w Benny Hillu; zderzenia z ścianą to z drzewem, jednak to raczej zwolnione tępo niż bieg. Wielu życzy mi śmierci i tym przynoszę na tacy radosną nowinę: ku prawdzie! Niebawem będziecie radować się do woli, jednak nim to się stanie trochę wam krwi utoczę, jak komar natrętny w sierpniowy późny popołudniowy ciepły dzień nad wodą… CDN

  Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2016 o 19:18
   Permalink

   Dziękuję! Rzecz w tym, że nawet jak „oficjele” dostają dowody popełnienia przestępstwa przez kolesia, to nie nadają sprawie biegu, tylko patrzą jak ją umorzyć, by kolesiowi nie zaszkodzić. Tak było i jest nadal, w przypadku Adama Kall. Młodszy inspektor Policji Adam Kall popełnia – wg. mnie – kilka przestępstw, w tym: defrauduje kilka tysięcy złotych, pomawia i zastrasza podwładnych, nadużywa stanowiska dla załatwiania prywatnych spraw i co? Nawet gdy prokurator stwierdził, że tak, Adam Kall nadużył stanowiska, to kolesie z republiki zdanie prokuratora mają głęboko w 3D i mówią, że wszystko jest OK! KWP w Olsztynie tapla się w Kale a wszyscy udają, że pracują w perfumerii 😉 Pozdrawiam i liczę na CD.

   Odpowiedz
 • 15 kwietnia 2016 o 10:36
  Permalink

  Nie mam pleców i krytykuję formacje „milicjantów” z „olsztyńskiego układu”. Sprawa wymuszeń zeznań od świadków/podejrzanych paralizatorem trochę „przyschła i już zaczynają się dziwne teksty w trakcie przesłuchań świadków w WŚD ( teraz wydział dochodzeniowo śledczy chce przebić Wydział Kryminalny z Partyzantów ) tak jak za perelu : ” no to panie Nowak sztuczkę i pastę na areszcie pan otrzyma. Chyba, że na głośnomówiącym zadzwoni pan by panu przynieśli ( nie rzadko ty) to tak grzeczność z mojej strony. A coo? czemu do aresztu. No panie Nowak przecież pan kłamie a w areszcie, poleży pan i zastanowi się i na pewno zmieni pan zdanie na temat swojego dzisiejszego zeznania. no chyba , że podpisze pan te zeznanie…” jest to tylko scenariusz który w sumie nie odbiega od prawdy, w toku przesłuchania jak milicja widzi, że przed sobą człowieka wystraszonego i którym można manipulować. Znajomy mogę powiedzieć, że człowiek któremu pomagam w przeżyciu dnia codziennego był wczoraj przesłuchiwany i tak nieprzesłuchujący go funkcjonariusze jak i funkcjonariuszka która wykonywała owa czynność dawała do zrozumienia, że pójdzie siedzieć, że teraz można go już zamknąć. Polska policja? Czy ruskie FSB? Nie mam pleców a „jade po nich równo nie tylko po policji ale po prokuratorach i sędziach bo nie mam nic do stracenia niebawem i tak zejdę z tego świata, takie życie, jedni późno inni wcześnie, a choroba nie wybiera więc co mi mogą zrobić zamknąć i co dalej ? Wiedzą, że każde osadzenie mojej osoby to dla mnie wyrok śmierci i wiem, że posuną się do tego i własnie mi o to chodzi gdyż z szeregów zaropiałej policji wyleci kilku niegodnych a ja i tak … Prokurator i sędzia zawsze się obroni chociaż by go CNN nagrało w trakcie morderstwa ( w Polsce zabójstwa) Nie boje sie śmierci bo związana jest z życiem. To życia, życia w otoczeniu świata szczurów i ich pogoni za kasą boję się najbardziej. http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/w-policji-nie-ma-demokracji-rozkaz-musi-byc-wykonany-inaczej-kwik-i-po-swince

  Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2016 o 13:07
   Permalink

   Dziękuję! Hm… i cóż ja mogę napisać? Brawo za postawę. Gdyby nas było więcej, z pewnością i olsztyńskie układy można byłoby skruszyć. To tyle mamy wspólnego. Natomiast różni nas metoda działania i zagrożenie jakie sobie w ten sposób stwarzamy. Napisałeś, że „nie masz nic do stracenia” i to – dla mnie – tłumaczy… wszystko. Ja straciłem dużo i dużo jeszcze mam do stracenia ale walczę z otwartą przyłbicą i Tobie to polecam, bo inaczej naprawdę okrzykną Cię burkiem, który szczeka z bezsilności przed agonią! Życzę Tobie jeszcze długiego życia ale nie bądź „nawróconym szczurem” i jak piszesz, to pisz „pod nazwiskiem i po nazwiskach”… chyba, że boisz się Sądu Najwyższego 😉 Pozdrawiam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *