Nadzwyczajna kasta olsztyńskich sędziów

Dzisiaj znów usłyszałem z ust sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego Ireny Kamińskiej, że sędziowie to nadzwyczajna kasta!

 

 

Od czterech lat, za sprawą przestępców w mundurach z KWP w Olsztynie, w sądzie bywam obowiązkowo dosyć regularnie. Dodatkowo pojawiam się w sądzie… na zamówienie społeczne.

Na tyle często pojawiam się w olsztyńskich sądach, że jestem już rozpoznawany przez ochronę i szatniarzy.

Także niektórzy sędziowie nie zadają już mi pytania:

Kim pan jest?

– gdy chcę uczestniczyć w rozprawie jako publiczność lub jako dziennikarz.

Przypominam, że gdy po raz pierwszy sędzia zadał mi takie pytanie, ja odpowiedziałem, że jestem:

Obywatelem RP!

I to wystarczyło! Mogłem pozostać na rozprawie.

Te moje 4-letnie doświadczenie w obcowaniu z olsztyńską Temidą i twierdzenie sędzi NSA Ireny Kamińskiej, skłoniły mnie do utworzenia listy rankingowej, którą nazwałem: 

Nadzwyczajna kasta olsztyńskich sędziów.

W olsztyńskim Sądzie Rejonowym jest ponad 60 sędziów. W Sądzie Okręgowym – drugie tyle.

Pracę kilkunastu z tej ponad setki sędziów już odczułem na własnej skórze, dlatego z czystym sumieniem mogę nominować pierwszych 5 olsztyńskich sędziów do tego rankingu.

SSR Grażyna Giżewska-Rozmus za nieznajomość języka polskiego i kodeksu postępowania cywilnego;
SSO Olga Rybus za reaktywowanie Urzędu z ul. Mysiej i karanie za kontekst publikacji;
SSR Joanna Urlińska za przyznanie funkcjonariuszowi policji prawa do kłamstwa i pomawiania podwładnego;
SSR Anna Szczepańska za obrażanie podsądnego i wcielanie się we wróżkę;
SSR Beata Kalińska za oryginalne pojmowanie interesu społecznego i utrudnianie pracy dziennikarzowi;

Lista jest otwarta. Czekam na poważne propozycje. Każdy z Was może zgłościć swojego kandydata w komentarzu pod wpisem.

Kandydatura musi być poparta krótkim lub długim uzasadnieniem. Nie dopiszę kandydata do listy rankingowej, który będzie zgłoszony anonimowo.

Czytelników proszę o wzięcie udziału w poniższej ankiecie i o komentarze. Tylko z góry uprzedzam, bez wulgaryzmów i epitetów.

Chętnie poznałbym także pozytywne opinie o olsztyńskiej nadzwyczajnej kaście – jeżeli takie są.

31 października 2019

Z uwagi na trudności techniczne, jakiś czas temu musiałem zrezygnować z publikowania ankiet. Dzisiaj podejmuję próbę z wskrzeszeniem ankiet 😉

Zaczynam od ankiety, która była – do czasu ich likwidacji – druga ze względu na popularność, po ankiecie w sprawie powodów rozbicia się Tupolewa w Smoleńsku.

Zapraszam do wyrażania opinii.

To nie boli i jest w pełni anonimowe!

 

TOP NADZWYCZAJNEJ KASTY OLSZTYŃSKICH SĘDZIÓW
533 votes · 533 answers

 

 

34 myśli na temat “Nadzwyczajna kasta olsztyńskich sędziów

 • 17 stycznia 2018 o 08:16
  Permalink

  Co do tego nagrania, to proszę o zamieszczenie wcześniejszych wypowiedzi bo to co pan uważa za rzetelne dziennikarstwo w tym przypadku na takie nie wygląda, a wypowiedź wydaje się wyrwana z kontekstu. Nagranie świadczy jedynie o tym, że sędzia dała się złapać na podpuszczanie.

  Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 o 15:54
   Permalink

   Dziękuję! Wszystkie wypowiedzi sędzi NSA I. Kamińskiej można bez trudu znaleźć choćby na YouTube. Sformułowanie „nadzwyczajna kasta” już weszło do złotych myśli przedstawiciela sądowniczej palestry! I co najważniejsze – dla mnie – ja z taką opinią sędzi I. K. zgadzam się w 100 %! To nadzwyczajna kasta, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności za krzywdy wyrządzane w majestacie prawa podsądnym, i za swoje… przestępstwa!

   Odpowiedz
 • 17 stycznia 2018 o 08:41
  Permalink

  Witam, złożyło się tak, iż z żadną z typowanych przez Stanisławie Ciebie postaci nie miałem do czynienia, aczkolwiek nie zmienia to postaci rzeczy, że są to ludzie bez „moralnych kręgosłupów” i bez dostatecznej wiedzy jaka jest potrzebna na stanowisku jakie piastują i nie ma tu znaczenia staż pracy. Nie przypuszczam, że prócz pana Owoca oraz kilku innych osób ( zaprawdę niewielu ) „wstawi” tu swego „kandydata”. Nadal tkwi w Polakach strach przed represjami milicji z czasów „ubecji”. Jest to surrealistyczne ale realne.

  Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 o 16:28
   Permalink

   Dziękuję! Surrealistyczne, że polskie – nie tylko olsztyńskie – społeczeństwo jest zastraszone? To żaden absurd, to sama PRAWDA! A ci zastraszeni uspokajają swoje sumienia stwierdzeniem… ci co walczą to: pieniacze i psychole! I mają rację! Kto rozsądny walczy z republiką kolesiów, zorganizowaną grupą przestępczą, czy mafią? 😉
   Co do poszerzenia rankingu. Bogusław Owoc z pewnością wskazałby cały skład obu olsztyńskich sądów 😉 Ja nie jestem zwolennikiem „opcji zerowej”… przede wszystkim dlatego, że nie ma gwarancji, że następcy obecnych sędziów będą… lepsi!
   Moja recepta na uzdrowienie sądów: obligatoryjne odsuwanie od wydawania orzeczeń dla sędziów, których wyroki nie utrzymują się w wyższej instancji! Proste jak drut… dlatego niewykonalne 😉

   Odpowiedz
    • 17 stycznia 2018 o 17:15
     Permalink

     Dziękuję! Miło mi powitać następnego… Don Kichota 😉

     Odpowiedz
     • 17 stycznia 2018 o 18:02
      Permalink

      Don Kichotem na pewno nie jestem ale Don Chichotem na pewno tak! Nie wydaje mi się by donkiszoteria była przez zwykłych zjadaczy chleba popierana z racji tego, że nie rozumieją i nie ogarniają tematu. Nawet oświecenie tu nie pomoże. Jedynie wspólnie zjednoczenie sił i odpór ( jak t-opór) najazdu rycerzy świętego (świetnego) zakonu Kasty Togi. (czytaj: krosty z nogi )

      Odpowiedz
      • 17 stycznia 2018 o 18:10
       Permalink

       Dziękuję! Zwykły zjadacz chleba myśli tylko o… chlebie i igrzyskach 😉 Dopóki to ma… to wybiera święty spokój!

       Odpowiedz
       • 17 stycznia 2018 o 20:52
        Permalink

        Igrzysk i chleba nic więcej pospólstwu nie potrzeba – wiek za wiekiem rosła potęga Rzymu.

        Odpowiedz
        • 17 stycznia 2018 o 21:04
         Permalink

         Dziękuję! Potęga III RP rośnie już… 29 lat! 😉

         Odpowiedz
  • 17 stycznia 2018 o 16:51
   Permalink

   Dziękuję! Przeczytałem nominację i jeżeli chcesz abym ujął SSR K. B. w rankingu, to proszę o jej przekopiowanie do komentarza, i podpisanie pełnym imieniem i nazwiskiem. Tylko tyle 😉

   Odpowiedz
 • 21 stycznia 2018 o 12:01
  Permalink

  Stanisławie jakos nie widać chętnych do kasty

  Odpowiedz
  • 21 stycznia 2018 o 15:59
   Permalink

   Dziękuję! Chyba nie zrozumiałeś moich intencji. Ja nie oczekuję na chętnych… a na nominacje! Jednak do tego też trzeba mieć… jaja 😉

   Odpowiedz
 • 26 lutego 2018 o 01:12
  Permalink

  Zgłaszam Sędzie Lucynę Brzoskowską SSR Olsztyn za nie zezwalanie na rejestrowanie jawnych rozpraw i za rażącą stronniczość w protokołowaniu zeznań świadków schlebiając tym samym lokalnym układom, w moim przypadku funkcjonariuszowi KMP Olsztyn. Monika Trzaskowska

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2018 o 06:48
   Permalink

   Dziękuję! Przede wszystkim za odwagę. Mało kto olsztyńskim układom się nie… kłania 🙂

   Odpowiedz
 • 19 marca 2018 o 08:47
  Permalink

  Super strona. Czy pani Rybus nie zmieniła nazwiska, wcześniej miała inne? Proponuję wszędzie w takich przypadkach odpisywać jej poprzednie nazwisko (może w nawiasie) inaczej trochę „nadzwyczajności kasty” sprzed zmiany nazwisk umyka.

  Odpowiedz
  • 19 marca 2018 o 16:26
   Permalink

   Dziękuję! Proszę o ciut szczegółów… Ja nic nie wiem o zmianie nazwiska SSO O. Rybus. Może – w międzyczasie – zmieniła stan cywilny lub partnera życiowego… co każdemu może się zdarzyć 😉

   Odpowiedz
  • 24 marca 2018 o 09:05
   Permalink

   OŚWIADCZENIE – to rozwiązuje temat innego nazwiska chyba, że SSO Olga Joanna poświadczyła nieprawdę nie wpisując panieńskiego nazwiska lub jeszcze panieńskiego po prostu nie zmieniła gdyż z datą wniesienia oświadczenia była niezamężna.

   Odpowiedz
   • 24 marca 2018 o 09:07
    Permalink

    sprostowywanie : SSO Rybus z domu Pijanowska

    Odpowiedz
    • 24 marca 2018 o 09:53
     Permalink

     Dziękuję! Ciekawe czy ma coś wspólnego z Wojciechem… tym od telewizyjnej… teleturniejowej iluzji? 😉

     Odpowiedz
   • 24 marca 2018 o 09:50
    Permalink

    Dziękuję! Na coś „Oświadczenia majątkowe” urzędników się przydają… jednak 😉

    Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2018 o 14:35
  Permalink

  SSO Grzegorz Warachowski nominowany w kategorii wydawania postanowień w trybie zażalenia na postanowienie I instancji na które strona nie wniosła zażalenia. Tak z „rozpędu” na wszelki wypadek, wyda się postanowienie choć nikt nie zainicjował procedury zażaleniowej. Taka po prostu pro forma prewencyjna. Nota bene za wręcz ekspresowe zmienianie zdania w uzasadnieniach swoich postanowień.

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2018 o 16:14
   Permalink

   Dziękuję! Brawo Cezary za… podniszczenie przyłbicy 😉 Piszesz… i masz 😉

   Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2018 o 11:41
  Permalink

  Nominacja dla SSO Agnieszki Śmiecińskiej, za „empatyczne” zachowanie wobec prawa i sprawiedliwości w tylko olsztyńskim wydaniu. Czyli zarządzenie doprowadzenie skazanego obłożnie chorego za pomocą policji na badanie biegłych. Z tym, że skazany usprawiedliwił swoją absencję udziału w badaniu biegłych. Przed doprowadzeniem skazanego ( w jaki sposób tego nie wie nikt, chyba nawet sami policjanci by nie wiedzieli ) sekretarka wydziału ustalając telefonicznie, że biegli wyznaczyli nowy termin badania i stawiennictwa. SSO Śmiecińska czego się nie robi dla kolegi z branży? Do tego obecnie pani przełożonego.

  Odpowiedz
  • 22 kwietnia 2018 o 12:23
   Permalink

   Dziękuję! … i oczywiście uzupełniam TOP listę olsztyńskiej nadzwyczajnej kasty 😉

   Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2018 o 08:32
  Permalink

  Kolejna nominacja na sędziego o „boskich korzeniach” ( z Ostródy ) czyli SSR Justyna Smolińska z I Wydziału Cywilnego SR w Olsztynie, a za co ?

  Otóż za to by pokazać swą moc sprawczą i demonstrując władzę i siłę państwa, wobec obywatela nakazać doprowadzenie uczestnika w postępowaniu cywilnym za pośrednictwem policji z KMP Olsztyn. Jak mi jest wiadomym wg art 136 par 2 kpc z treści (…) chyba że nowy adres jest sądowi znany.” I jest znany gdyż w kwietniu na adres który niby to nie był SSR Justynie Smolińskiej znany otrzymuje z I Wydziału Cywilnego Sadu Rejonowego w Olsztynie korespondencję w innej sprawie. Nakaz został wydany 10 kwietnia na dzień doprowadzenia wyznaczony 26 kwietnia g. 14:00.

  Co wazne SSR Justyna Smolińska wydała nakaz doprowadzenia uczestnika na ul. AAA zaś policja przybyła na ul. BBB, pod którym to uczestnik od lat przebywa i sąd olsztyński, jak i prokuratury olsztyńskie i olsztyńska policja ów adres znają i zeń korzystają. Zatem co tu dodać, że w sprawach cywilnych już „totalitarne” państwo policją grozi obywatelowi, a nawet ma prawo „dożywotnio” na 30 dni aresztować – art 916 kpc i jakże „kontrowersyjny” zapis art 917 kpc zdanie ostatnie.

  Odpowiedz
  • 27 kwietnia 2018 o 16:03
   Permalink

   Dziękuję! I gratuluję! Tą nominacją otworzyłeś drugą dziesiątkę olsztyńskich nadzwyczajnych sędziów 😉

   Odpowiedz
 • 18 maja 2019 o 10:43
  Permalink

  Zgłaszam Beatę Kalińską, jako najgorszą sędzinę, jaką miałam okazję obserwować w pracy. Sprawy prowadzi tendencyjnie i uważa się za osobę o wiedzy i doświadczeniu ponad wszystkich biegłych.

  Brak jej kultury osobistej i poszanowania tak dla ludzi, jak i prawdy.
  Jest natomiast doskonałym sługą systemowym, ogłaszającym wyroki uprzednio wydane w pokoju prezesa.

  Zyskała ona tytuł „Sędziowie nie nadający się do wykonywania zawodu” w Rankingu sędziów:

  Odpowiedz
  • 18 maja 2019 o 11:10
   Permalink

   Dziękuję! Beatę Kalińską umieściłem w pierwszej piątce olsztyńskiej nadzwyczajnej kasty, nie wiedząc, że inni już ją… docenili 😉 Gratulacje!

   Odpowiedz
 • 22 maja 2019 o 09:16
  Permalink

  SSO Wojciech Wacław wydał absurdalne postanowienie, złożone częściowo z przypadkowych treści i znaków: „ooeejj odszkodowawczej iwa ise i ite,m ,a zspertyzami” – pisownia oryginalna. Na dole tego absurdu jest oficjalna pieczątka sądowa!

  Pozostała treść wygląda jakby była pisana na zamówienie strony pozwanej i w 100% zgodna z jej interesami, a nawet wybiegająca przed nie.
  Nie polecam tego sędziego. A w zasadzie to przed nim przestrzegam.

  Jego wyczyny są także ocenione na stronie daj w łapę

  Odpowiedz
  • 22 maja 2019 o 15:39
   Permalink

   Dziękuję! Zadziałało „kopiuj – wklej”… metoda kastowych leniuchów 😉

   Odpowiedz
 • 30 października 2019 o 23:03
  Permalink

  Mam bardzo ciekawe postanowienia Sądu. Jedno z Panią sędzią z fotografii z nagłówka, wydającą rażące sprzeczne z materiałem postanowienia. Zapytałem Panią Sędzię po jakimś czasie, dlaczego takie sprzeczne postanowienie wydała? Sprawdziła w materiale i nie umiała odpowiedzieć!

  Kolejna Pani Sędzia – zgłaszana tu – wydała postanowienie z uzasadnieniem, ale tylko w połowie materiału. Połowa, która jednoznacznie udowadniała, że mam rację została… pominieta (inaczej nie dało się nie przyznac mi racji).

  Mam tez bardzo ciekawe materiały, jak moje prawa konstytucyjne naruszył sędzia Krzysztof M. KPK w moim przypadku nie miał żadnego zastosowania, mimo iż wskazywałem, które przepisy łamie. Sędzia ten pytał Prokuratora: co ma w aktach sprawy? Aż się wierzyć nie chce. Wnioski dowodowe realizował po kilku miesiącach, jak materiał był zatarty. Do tego mam bardzo ciekawe postanowienie na pewnego Sędziego z Okręgówki.

  Zastanawiałem się gdzie to przedłożyć by ujrzało to światło dzienne. Napisałem skargi dyscyplinarne, lecz można sie domyślać co je spotkało. Proszę autora tekstu o kontakt, bo przydałaby mi się pomoc.

  Nie mogę już patrzeć na to co oni wyczyniają, a nie chce tak tego zostawić. Jeden obstaje za drugim, ktoś popełnił błąd, a reszta za nim idzie.

  Dwa lata temu nie pomyślałbym, że takie coś w naszych Sądach jest możliwe. Proszę o kontakt przez email z formularza.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *