niedziela, 19 maja, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Tadeusz Wolnicki: Bandyta niemiecki ma być nazywany bandytą niemieckim, a nie nazistą!

18 grudnia 2017 roku w Olsztynie, miała miejsce Rozmowa o Ojczyźnie, której tematem były reparacje wojenne po II wojnie światowej.

Po wykładzie mec. Lecha Obary doszło do dosyć gorącej dyskusji.

Tadeusz Wolnicki zaskoczył mnie i chyba innych uczestników dyskusji, swoją przemową w olsztyńskim mateczniku Prawa i Sprawiedliwości.

Tadeusz Wolnicki:

Gdzie jest nasza władza? Wbija się wszystkim do głów, że obóz koncentracyjny Majdanek, Oświęcim, że to był nazistowski! Czy istniało jakieś państwo nazistowskie? Jakaś republika nazistowska? 

Czemu się boimy prawdy historycznej? Nazywać bandytę niemieckiego niemieckim bandytą, a nie jakimś nazistą?! 

Dlaczego taka służalcza polityka jest? Wszystkich rządów, łącznie z obecnym. Na kolanach, że Niemców nie można drażnić. Ma być bandyta nazwany bandytą! A nie mówić, że to był nazista!

Drugi temat. Wzajemność w mniejszościach. Mniejszość niemiecka w Polsce jest dopieszczana. Dajemy wszystko! Gdzie jest równoprawność? 

Bundestag nie uznaje mniejszości polskiej w Niemczech. Nie dostają żadnych pieniędzy. Nie dostają nic. Jaka to jest wzajemność? 

Władza w tej materii nic nie robi. Obecna władza też. Przysypia temat. Niestety to jest prawda.

Po tej wypowiedzi Tadeusza Wolnickiego, ripostował Radosław Nojman, który stwierdził, że w kwestii reparacji wojennych Polacy nie mogą dojść do porozumienia ze sobą.

I jak tu walczyć skutecznie o… sprawiedliwość?

Tadeusz Wolnicki w swoich poglądach jest… prawdziwy! Bandyta niemiecki ma być nazywany bandytą niemieckim, a nie nazistą! Ja bym nawet powiedział, że zbrodniarzem niemieckim, a nie nazistą!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *