czwartek, 20 czerwca, 2024
PitawalŻycie Olsztyna

Czynił przygotowania do obalenia konstytucyjnych organów Rzeczpospolitej!

Wojciech Dariusz K. – w okresie co najmniej od 22 września 2014 roku, do 26 stycznia 2017 roku w Marcinkowie, czynił przygotowania do podjęcia działalności zmierzającej bezpośrednio do usunięcia przemocą konstytucyjnych organów Rzeczpospolitej Polskiej… to jest członków Sejmu, Senatu, członków Rady Ministrów, a także PrezydentaSSO Andrzej Kamiński.

20 września w olsztyńskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w głośnej sprawie Wojciecha Dariusza K. z Marcinkowa. Ten czynny zawodowo kominiarz, został oskarżony o przygotowywanie zamachu na konstytucyjne organy Rzeczpospolitej Polskiej.

Wojciech Dariusz K. w młodości był zawodowym żołnierzem, specjalistą od uzbrojenia. Pasję z wojska kontynuował także w cywilu.

Do tej niebezpiecznej pasji dołożył niezadowolenie z sytuacji politycznej w kraju, które wyrażał w Internecie, dlatego szybko stał się obiektem zainteresowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Gdy agenci ABW wzięli sprawę w swoje łapy, Wojciech Dariusz K. stał się zwierzyną łatwą do upolowania. Internetowe groźby kierowane do konkretnych polityków, stały się podstawą do monitorowania całej aktywności Wojciecha Dariusza K.

Wojciech Dariusz K. został zatrzymany w czerwcu 2016 roku. W miejscu zamieszkania znaleziono gotowe substancje wybuchowe oraz substancje chemiczne służące do ich preparowania.

Znaleziono także pokaźny arsenał broni, przy czym nie na wszystkie sztuki broni Wojciech Dariusz K. miał stosowne pozwolenie.

SSO Andrzej Kamiński nie miał wątpliwości, że Wojciech Dariusz K. z Marcinkowa, czynił przygotowania do zamachu i wymierzył mu za to karę w wysokości 4 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *