sobota, 2 marca, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Dramatem jest to, że historię w Polsce uprawiają prokuratorzy, ministrowie, sądy i urzędy!

Dr Ewa Kurek po wybuchu afery z nowelizacją ustawy o IPN, jest bardzo często cytowana przez media. Ale tylko te, które są naprawdę niezależne. Pozostałe… milczą. Dlaczego? Okazuje się, że prawda historyczna, która stanowi bazę dla poglądów dr Ewy Kurek – także na aktualną sytuację w Polsce – jest niewygodna dla każdej ze stron naszej sceny politycznej!

20 marca 2018 r. dr Ewa Kurek przyjechała do Olsztyna na spotkanie autorskie do Książnicy Polskiej.

Jej przyjazd do naszego miasta – w tym gorącym okresie – doszedł do skutku tylko dlatego, że Tadeusz Wolnicki rozpoczął urabianie autorki książki Jedwabne – anatomia kłamstwa, jeszcze w 2017 roku.

Pomimo braku reklamy spotkania, do Książnicy Polskiej dotarło ponad 80 osób, by wysłuchać Ewy Kurek na żywo.

Odniosłem wrażenie, że wszyscy, którzy przyszli na spotkanie z pisarzem – historykiem, doskonale znali jego… światopogląd 😉

Ja też za takiego się uważałem, i pisząc szczerze, obawiałem się o… atrakcyjność tego spotkania autorskiego. Bo cóż mogłem się nowego dowiedzieć?

A jednak! Dwie godziny spędzone na słuchaniu Ewy Kurek uważam za bardzo pouczające.

Tyle nowego się dowiedziałem o kulisach pracy historyka, że naprawdę… chylę czoło przed dziełem Ewy Kurek.

Historie o wierze Żydów, dały mi więcej wiedzy w tym temacie, niż zdobyłem jej przez cały okres mojej edukacji.

Ewa Kurek w swojej 40 minutowej wypowiedzi przekazała mi także więcej wiedzy o stosunkach polsko-żydowskich, niż dotychczas przyswoiłem jej z licznych książek, które w życiu przeczytałem.

Zapraszam do obejrzenia mojego zapisu podstawowej wypowiedzi dr Ewy Kurek.

Dla zachęty cytuję dwa zdania, które padają z ust historyka:

Dramatem jest to, że historię w Polsce uprawiają prokuratorzy, ministrowie, sądy i urzędy!
Rękami Żydów zadano śmierć Żydom!

 

 

 

 

2 komentarze do “Dramatem jest to, że historię w Polsce uprawiają prokuratorzy, ministrowie, sądy i urzędy!

  • Stanisławie z tym „urabianiem” to trochę przesada. Zapytałem Ewę czy do nas przyjedzie i…….. przyjechała. Fakt, że trochę czekaliśmy, ale było warto, bo przywiozła ze sobą najnowszą książkę” Jedwabne anatomia kłamstwa” prosto z drukarni. Tak więc nasze oczekiwanie zostało nagrodzone i premiera odbyła się w Olsztynie. Dlatego też, także tu, jeszcze raz dziękuję dr Ewie Kurek za przybycie. Być może dojdzie do jeszcze jednego zaskakującego spotkania, ale nie uprzedzajmy faktów. Będzie się działo. Prawda historyczna to prawda niewygodna politykom a my będziemy ją udostępniać.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Dlatego „urabianie” napisałem kursywą… 😉 A poza tym… jestem całym sercem za PRAWDĄ, czy to historyczną, czy aktualną! Polecam się na przyszłość. Dzisiaj jeden z moich Czytelników zapytał się, dlaczego wcześniej nie informowałem o spotkaniu z E.K. na Ku Prawdzie… Cóż… mogłem go tylko przeprosić i obiecać poprawę 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *