niedziela, 21 kwietnia, 2024
RekreacjaSportZdrowieŻycie Olsztyna

Dzień Dziecka na sportowo w Olsztynie. Turniej judo i nie tylko!

Już po raz czwarty Uczniowski Klub Sportowy Judo NIPPON Olsztyn, 28 maja 2016 r. w olsztyńskiej Hali Urania, zorganizował imprezę sportowo-rekreacyjną z okazji Dnia Dziecka. Tym razem wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek w zawodach „mini” judo i „funny” judo, w wieku od 4 do 12 lat oraz ok. 150 osób w konkurencjach rekreacyjnych rozgrywanych równolegle z zawodami judo.

Udział wzięły następujące kluby: Olimpia Grudziądz, Katana Szczytno, UKS Tomita Elbląg, UKS Kosai Elbląg, Gwardia Szczytno, Shizoku Ostróda, Horyzont Elbląg, Zatoka Braniewo, Arrachion Olsztyn, TS Gwardia Olsztyn i my UKSJ NIPPON Olsztyn.

Zawody uroczyście otworzyła Pani Monika Rogińska – Stanulewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna, która jest jednocześnie członkiem Komisji Sportu i Rekreacji w tej radzie.

Obecne były również Panie Dyrektorki współpracujących z naszym klubem przedszkoli. Pani Czesława Polakowska z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Dom” i Pani Agnieszka Burczyk z Niepublicznego Przedszkola „Britannica”.

Organizowaną przez nas imprezę współfinansowało Miasto Olsztyn. Wsparcia i pomocy organizacyjnej udzielili nam także: Auchan Olsztyn, Piekarnia Tyrolska, oraz niezawodni rodzice Pan Krzysztof Kamiński i Pan Radosław Pawelec.

Wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji imprezy Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania.

Osobne podziękowania należą się wolontariuszom, bez udziału których, nasza impreza nie mogła by się odbyć.

Szczególnie dziękujemy Panu Markowi Rytlewskiemu, pod którego kierownictwem bardzo sprawnie przygotowano halę do zawodów i równie sprawnie „posprzątano” po zawodach.

Panie Marku, jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu i pozostałym wolontariuszom.

Kolejny raz nagradzaliśmy najmłodszych uczestników naszej imprezy, w tym roku byli to: Róża Rypińska i Michał Skwarczyński. Obydwoje trenują w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek”.

Należy podkreślić, że Michał wygrał rywalizację o tę nagrodę ze swoim bratem bliźniakiem Adrianem, gdyż był od niego młodszy o 3 minuty. – tekst judo-olsztyn.pl

I ja tam byłem i film nakręciłem.

Uchwyciłem wiele ciekawych scen, mówiących dużo o charakterach najmłodszych sportowców.

Dzień Dziecka na sportowo z całymi rodzinami to impreza atrakcyjna, promująca wśród dzieci judo.

Także zachęcająca do sportowej aktywności wszystkich członków rodziny. Rodzice mogli sprawdzić swoją kondycję w konkurencjach rekreacyjnych: zwis na drążku, podciąganie się na drążku, kręcenie hula-hop czy wyciskanie ciężarka.

Impreza z dużą frekwencją i dobrą zabawą! Gratulacje dla organizatora UKSJ NIPPON Olsztyn.

A z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka, Ku Prawdzie wszystkim dzieciom życzy sukcesów sportowych. Po medale olimpijskie włącznie 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *