niedziela, 21 lipca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Stop brutalnym i bezprawnym działaniom Policji!

30 maja 2016 r. na “ciągu pieszym” pod olsztyńskim Urzędem Wojewódzkim, odbyła się legalna manifestacja pod hasłem: Stop brutalnym działaniom policji! Jak przystało na cel – hasło zgromadzenia publicznego, przybyłych manifestantów dyskretnie – z zaparkowanego w pobliżu samochodu – obserwowała i ochraniała Policja.

Policja nie jest od bicia, a od unieszkodliwiania napastnika. Od wyroków i kar, są w Polsce sądy a nie funkcjonariusze. Policja to instytucja, którą najtrudniej zreformować. To w niej pozostało najwięcej przedstawicieli starego systemu.

Wielu starszych policjantów większą część swojego życia i służby, spędziło w milicji. To oni znajdują się na kierowniczych stanowiskach. Policja nie została zdekomunizowana! Należało postąpić według pomysłu Wojciecha Cejrowskiego. Wszystkich WON!

Tadeusz Wolnicki cytował artykuł z gazety “Polska Niepodległa”.

stop brutalnym działaniom policji
fot. S. Olsztyn

Trzeba pamiętać, że autorem ustawy, która zabrania dekomunizacji policji, jest pan niestety profesor Rzepliński. To jest osoba, która przyłożyła się bardzo mocno do tego, żeby powstały tzw. zbiory chronione. Schowek na kolesi, koleżków, przestępców. To są ludzie, którzy mają ubabrane ręce po same łokcie.

– powiedział Alfred Surma.

Na drzwiach radiowozu w Stanach Zjednoczonych zobaczycie napis to serve and protect – służyć i bronić.  Bo do tego jest policja. Nie do tego, żeby w dalszym ciągu nazywać policjanta panie władza. Nie do tego, żeby przeganiać demonstrantów.

Myślę, że świadomość po co jest służba policyjna, nie dociera wciąż do młodych policjantów tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę. Żeby zrozumieli, że są potrzebni, ale nie do tego, żeby zajmować się kibicami, manifestantami… ale do tego, żeby służyć i bronić Polaków.

skonstatował Piotr Lisiecki.

stop brutalnym działaniom policji
fot. S. Olsztyn

Manifestacja nie zgromadziła tłumów, a to chyba – przede wszystkim – z uwagi na fakt, że przed godziną 18, nad Olsztynem pojawiły się ciemne chmury, deszcz i porywisty wiatr.

A może tych prawdziwie pokrzywdzonych, to nie jest w Olsztynie wcale tak dużo? Może słynne na całą Polskę wymuszanie zeznań w KMP Olsztyn, to tylko dziennikarski i prawniczy humbug?

Poszedłem na manifestację z poczucia dziennikarskiego obowiązku i z poczucia własnej krzywdy, doznanej od olsztyńskiej policji.

Ja zostałem potraktowany… bardzo brutalnie! Dano mi kopa w d… już na drugi dzień od mojej zbrodni.

Na dodatek zastosowano wobec mnie torturę… duszenie smrodem! Wkrótce minie dwa lata, od kiedy nie pracuję w KWP w Olsztynie, a KAŁŁ ciągle mnie dusi! Oddychać swobodnie nie mogę!

Na dodatek Piotr Grzymowicz chce wybudować spalarnię śmieci, by mnie wykończyć na AMEN! 😉 No i jak tu nie zwrócić się do ETPC? Oczywiste tortury…

Stop brutalnym działaniom policji! Ja bym dodał – do tego hasła – jeszcze przymiotnik: bezprawnym! Stop brutalnym i bezprawnym działaniom policji! Jak będziecie milczeć to pamiętajcie, że i do Waszych drzwi mogą wkrótce zapukać!

 

8 komentarzy do “Stop brutalnym i bezprawnym działaniom Policji!

  • Dziękuję! Milicja czy Policja, Sądy itp. itd. to… organizacje, które nie mają… uczuć 😉

   Odpowiedz
 • Gdyby te przygłupy odrobinę zasięgnęły informacji,to by wiedziały ,że już w policji nie ma milicjantów. Dla nich każda policja świata będzie wrogiem.Taka jest mentalność narodowców.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Mam nadzieję, że te “przygłupy” nie zrobią z Twojej d… jesieni średniowiecza 😉

   Odpowiedz
  • Gdyby Rysiu przygłupem nie był, to by głupot nie pisał. Mentalnością Rysia jest warczeć na wszystko co anty milicyjne. Ryś to kot czy pies?
   A tu Rysiu o nadal pracujących milicjantach. DERATYZACJA POLICJI

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Naprawdę nie spodziewałem się, że Ryszard otrzyma ripostę od czytelnika mojego blogu 😉 A tu proszę… minęło 3 miesiące i jest komentarz, poparty odpowiednim linkiem. Super!

    Odpowiedz
 • Stanisławie ciesz się że ciebie nie potraktowano cyklonem B kałł przetrzymasz powodzenia

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Fakt… to nie smród pokonał armię Napoleona, gdy zdobywał Moskwę 😉 Nie daję się!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *