niedziela, 14 kwietnia, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Dzień Dziecka na wojskowo z warmińsko-mazurskimi Terytorialsami

Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z żołnierzami 16. Dywizji Zmechanizowanej przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla podopiecznych placówek opiekuńczych oraz Domów Dziecka w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Żołnierze 4.W-MBOT i 16. Dywizji Zmechanizowanej zapewniają, że atrakcji z okazji Dania Dziecka nie zabraknie, a ten wyjątkowy dzień sprawi jeszcze większą radość i uśmiech najmłodszych.

W spotkaniach przewidziano pokazy musztry paradnej, występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga i Giżycka. Nie zabraknie również pokazu sprzętu i upominków. Wszystko to pod placówkami kilkunastu lokalizacji.

Przy działaniach żołnierze muszą przestrzegać zasad sanitarno-epidemiologicznych w związku z zaistniałą sytuacją COVID-19 i nie we wszystkich placówkach impreza może się odbyć.

Do wszystkich jednak żołnierze chcą dotrzeć z upominkami zebranymi przez społeczność żołnierską.

Dzień Dziecka to jedyny taki dzień w roku. Nam zależy by była to dla dzieci wyjątkowa chwila, którą zapamiętają i będą miło wspominać. Kto wie, może wśród najmłodszych jest już przyszły żołnierz?

– mówi szer. Sabina Mazurek z 4. Warmińsko-Mazurskiej Obrony Tertyorialnej.

Jesteśmy ramieniem wspierającym lokalną społeczność. Działamy na wielu obszarach związanych z walką na rzecz przeciwdziałań rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale nie możemy zapominać o najmłodszych w tym trudnym czasie dla nas wszystkich

– dodaje szer. Mazurek.

Patronat honorowy nad akcją objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

W ramach akcji żołnierze odwiedzą placówki między innymi w Olsztynie, Gryźlinach, Giżycku, Olecku, Fromborku, Ełku, Elblągu, Bartoszycach i Morągu.

Blisko 500 żołnierzy z 4. W-MBOT od 6 marca wspiera lokalną społeczność w walce z koronawirusem. Działania w chwili obecnej skupione są na wygaszaniu ognisk COVID-19.

W planach Brygady jest wznowienie szkoleń rotacyjnych jeszcze w tym miesiącu. Szkolenia podstawowe również wracają do kalendarza, pierwsze takie szkolenie ma się odbyć w lipcu tego roku.

Wniosek do Terytorialnej Służby Wojskowej złożyć można we właściwej Komendzie Uzupełnień.

Źródło: 4. W-MBOT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *