czwartek, 7 grudnia, 2023
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Za mundurem ochotnicy sznurem! Nabór do Terytorialsów

W najbliższy weekend, 7 kwietnia 2018 roku, rusza druga tura naboru ochotników do Terytorialnej Służby Wojskowej w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Zwieńczeniem szkolenia będzie przysięga wojskowa, którą żołnierze złożą w Morągu. 

Ochotnicy bez przeszkolenia wojskowego rozpoczną 16-dniowe szkolenie m.in. od spraw ewidencyjnych, badania lekarskiego i testu sprawności fizycznej. Następnie zostaną umundurowani i wyekwipowaniu w podstawowe wyposażenie żołnierza.

Każdy dzień szkolenia będzie wypełniony zajęciami od momentu pobudki do capstrzyku. Terytorialsi przejdą intensywne szkolenie podstawowe, którego główny nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii.

Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią – najnowocześniejszą polską konstrukcją – karabinkiem MSBS Grot. Końcowym etapem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku, w Parku Miejskim w Morągu.

Za mundurem ochotnicy sznurem! 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Fróga ps. „Szczerbiec” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo warmińsko-mazurskie. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty (blp): Morągu, Braniewie, Giżycku, Ełku oraz Olsztynie. Brygadą dowodzi płk Mirosław Bryś.

Monika Jabłońska – Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

4 komentarze do “Za mundurem ochotnicy sznurem! Nabór do Terytorialsów

 • Mój wpis chyba źle zrozumiałeś! Mam nadzieję, że nie przestraszyłeś się bredni, które napisała „go”! Aby sędziemu odebrać godność, to najpierw taką godność musi mieć a gdy jej nie ma, to nie możemy mówić o odbieraniu godności! Zarówno Ciebie, mnie, czy wielu naszych kolegów do powyższego nie trzeba przekonywać! Oczywiście na moje wsparcie możesz liczyć!

  Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wydźwięk artykułu w „GO” jest stronniczy… i tyle 😉 I cały czas liczę na… T-OPÓR 😉

   Odpowiedz
 • I TO WSZYSTKO W 16-TNAŚCIE DNI? JETEM W SZOKU JAKĄ MAMY TERAZ ZDOLNĄ MŁODZIEŻ! STANISŁAWIE, PAMIĘTAJ O CZYTELNIKU, KTÓRY CIEBIE LUBI, TAK PO ZNAJOMOŚCI, JAK ICH WYPUSZCZĄ NA ULICE Z TYMI KARABINAMI, TO DAJ ZNAĆ! OD JUTRA ZACZYNAM KOPAĆ „ZIEMLIANKĘ”! TOŻ TO PRAWIE SPECNAZ!
  WIDZĘ, ŻE MASZ TAM „WTYKI” PODPOWIEDZ IM, ŻEBY TAK PO ZNAJOMOŚCI, PRZEZ NAJBLIŻSZE TRZY MIESIĄCE OMIJALI PURDĘ (ŻEBY MI „CYMENT” STĘŻAŁ!?
  JEST JEDEN WYJĄTEK NA WIZYTĘ W PURDZIE! GDYBY PRZYJECHALI PO WÓJTA Z PSL-u, TO POMOGĘ! A TAK POWAŻNIE TO PO OSTATNIEJ PUBLIKACJI W „g OLSZTYŃSKIEJ” PODTRZYMUJ ZNAJOMOŚĆ, MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ!
  POZDRAWIAM TERYTORIALSÓW I PANA REDAKTORA!

  Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Moje „wtyki” to rzecznicy prasowi, którzy przysyłają mi materiały do druku, czy to z wojska, czy z policji 😉 W „GO” nie mam żadnych znajomości i nie zamierzam niczego podtrzymywać… Dziennikarka już dwa lata temu chciała napisać o mojej walce z przestępcą w mundurze, ale wtedy nie dostała zielonego światła od szefa… teraz dostała… napisała, co napisała i komunikat poszedł w świat… tak sąd załatwia niepokornych 😉 Ale to nie jest prawda… jeszcze dzisiaj opublikuję odpowiedź na wezwanie, której udzieliłem sądowi. Usunąłem z filmu i artykułu tylko nazwiska, by nie dawać oczywistego powodu do pozywania przed sąd 😉 Pozdrawiam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *