niedziela, 3 marca, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

ÓSEMKA – Szkolenie wyrównawcze Terytorialsów z 4.WMBOT

Blisko 50 ochotników zasiliło szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pod wojskową bramę w Olsztynie w sobotni ranek stawili się ochotnicy z całego województwa by przejść szkolenie wyrównawcze tzw. „ósemkę”.

Terytorialsi przez najbliższe cztery weekendy przejdą szkolenie z takich zagadnień jak, postawy strzeleckie, strzelanie z MSBS Grot, terenoznawstwa, pierwszej pomocy medycznej oraz zielonej taktyki.

Wśród żołnierzy znajduje się kierowca, fryzjer, operator maszyn, instruktor sportowy, pielęgniarka, właściciel firmy budowlanej.

Nie brakuje miłośników sportów wodnych, survivalu, motoryzacji oraz osób udzielających się społecznie.

Średnia wieku rekrutów wynosi 35 lat, wielu z nich na służbę w WOT zdecydowała się dzięki najbliższym, którzy już zasilają szeregi 4.W-MBOT.

Służba w WOT pozwala łączyć dotychczasowe obowiązki zawodowe ze służbą wojskową, jest to idealna forma pełnienia służby dla osób, którzy pragną spełniać się w roli żołnierza.

 

Szkolenie wyrównawcze Terytorialsów - Ósemka (2)
Ósemka – Punkt ewidencyjny –  fot. WOT

 

Jak podkreśla Dowódca 45 blp w Olsztynie, ppłk Łukasz BUCZKOWSKI proces rekrutacji do Wojska Polskiego od 2 września jest zdecydowanie krótszy.

Nie trzeba  już udawać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Od kilku dni działa nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego, w tym do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wystarczy, wejść na stronę www.zostanzolnierzem.pl, zarejestrować się i wybrać służbę w  Wojskach Obrony Terytorialnej.
Oczywiście nadal funkcjonuje tradycyjny sposób składania wniosków do WKU oraz za pośrednictwem ePUAP. Powołane zostały również Mobilne Zespoły Rekrutacyjne.
U nich z pierwszej ręki można otrzymać informacje o służbie w WOT i odpowiedzi na nurtujące pytania. Kontakt do MZR znajduje się na stronie internetowej brygady.

źródło: 4.WMBOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *