niedziela, 23 czerwca, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Dzień Strażaka – Tym, którzy walcząc z żywiołem ratują życie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, życzymy WSZYSTKIM STRAŻAKOM bezpiecznej służby i tylu samych wyjazdów do akcji – ilu powrotów! Dziękujemy Wam nie tylko za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy, ale również za współpracę, wiedzę i umiejętności, które przekazujecie nam podczas wspólnych szkoleń. Szczególne życzenia kierujemy do strażaków ochotników służących w naszych szeregach. Dziękujemy za Waszą podwójną misję oraz kompetencje, które wnosicie w nasze struktury.

Z okazji dzisiejszego święta przedstawiamy Wam sylwetkę Bartłomieja – rocznik 1999 – strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej, studenta ratownictwa medycznego i żołnierza 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

Od kiedy tylko pamiętam chciałem służyć Ojczyźnie, być żołnierzem. Zostałem nim na początku 2019 roku. Z chwilą wybuchu pandemii podjąłem decyzję o podjęciu pracy jako tzw. „wymazowiec”. Byłem jednym z pierwszych „wymazowców” w swojej brygadzie.
Moja wiedza wyniesiona ze studiów (ratownictwo medyczne) przydaje mi się na służbie, szczególnie w tym ciężkim dla nas wszystkich okresie. W 2011 roku wstąpiłem do Ochotniczej Straży Pożarnej i działałem w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.
Cztery lata temu zacząłem jeździć do działań ratowniczo- gaśniczych. My- strażacy to jedna rodzina, każdy z nas czuje wewnętrzną motywację do niesienia pomocy. Jesteśmy gotowi 365 dni w roku, 24/7, podobnie jak żołnierze.
Będąc Terytorialsem często „zakładam” jeden mundur na drugi. Moją pasją jest pomaganie ludziom. Służba daje mi spełnienie i satysfakcję. Dlatego jeśli czujesz podobnie – idź za głosem serca i zrób to, wstąp do WOT!

– st. szer. Bartłomiej Zebzda, 45 batalion lekkiej piechoty w Olsztynie.

 

Tekst i zdjęcie DWOT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *