Dzień Flagi RP w szeregach warmińsko-mazurskich Terytorialsów

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ideą tego święta jest krzewienie polskiej historii, propagowanie tożsamości oraz symboli narodowych.

Biało-czerwona jest z Polakami w chwilach radości i smutku. Widziała narodziny Niepodległej, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie i Grudzień 70.

Była malowana na samolotach w czasie Bitwy o Anglię, dumnie powiewała nad Monte Cassino. Wielu oddało za nią życie…

Flaga Polski przypomina mi o naszej historii, walkach które musieliśmy stoczyć, by żyć w wolnym i niepodległym kraju, wielkich rodakach których prace i starania wpływały na rozwój wydarzeń na całym świecie. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i każdego dnia starać się budować lepszą przyszłość naszego narodu.

– kpr. Rafał Potrac z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

Dwa kolory znajdujące się na fladze przypominają Polakom chwile podniosłe, uroczyste, związane z sukcesem i zwycięstwem, ale także wydarzenia odciskające krwawe piętno na kartach polskiej historii. Drugi dzień maja jest świętem dumy i honoru dla każdego polskiego patrioty. Pamiętajmy o narodowych barwach każdego dnia.

– szer. Szymon Nowakowski z 43blp w Braniewie.

Biało-czerwona powiewała dziś dumnie w domach żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, symbolizując narodową jedność i tożsamość.

Pod tymi barwami walczyły, ginęły i zwyciężały pokolenia Polaków.

Traktujmy nasze symbole narodowe z szacunkiem i godnością. Uczmy tego kolejne pokolenia, bo jak pisał Jan Zamoyski:

Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie.
ppor. Anna Szczepańska
Przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4.WMBOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *