czwartek, 25 lipca, 2024
PolitykaRozmowy o OjczyźnieTop artykułówŻycie Olsztyna

Hołd tuski – Wazelina w pełnej krasie! Danke! Her Tusk!

Nie myślałem, że jeszcze będzie mi dane przeżywać sceny rodem z obrazów Jana Matejki. W 1882 roku, nasz naczelny malarz od scen historycznych, namalował Hołd pruski. Malarz uwiecznił hołd lenny złożony 10 IV 1525 Zygmuntowi I Staremu, przez byłego wielkiego mistrza krzyżackiego Albrechta Hohenzollerna, na rynku w Krakowie. 

16 stycznia 2021 roku… oniemiałem. Czasy się zmieniają. Technika od XIX wieku zmieniła postrzeganie świata… diametralnie. Sytuacja polityczna też zmieniła się… diametralnie!

To, że polscy politycy włażą w cztery litery Niemcom, to wiedziałem od… wstąpienia do Unii Europejskiej.

To, że Donald Tusk, choćby z sentymentu do Wehrmachtu, ma skłonności germanofilskie, było wiadome od Kongresu Liberalno-Demokratycznego.

Jednak w najczarniejszych snach nie przewidywałem, że już po 70 latach od momentu, gdy Niemcy chcieli nas wymazać z historii, a tych niewymordowanych traktować jak niewolników – jak by nie było – były Premier RP, składa hołd tuski.

Na szczęście – tak naprawdę – Donald Tusk wypowiedzią z 16 stycznia 2021 roku, zdjął maskę i pokazał swoje prawdziwe oblicze.

Dla mnie to oblicze starego, zmęczonego polityką wazeliniarza! A, że lubi sobie jeszcze polizać czyjeś cztery litery… to rozumiem. 😀

Tylko czemu to jest dupa niemiecka? 😈

Rozumiem. Liżesz na swój rachunek!

Danke! Her TUSK!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *