Insha Allah. Film, który musicie obejrzeć ku Prawdzie!

Wczoraj zamieściłem na blogu tekst o niebezpieczeństwach związanych z różnorodnością kulturową. Nie spodziewałem się, że ten temat będę kontynuował już dzisiaj. Jednak jak otworzyłem pocztę i przeczytałem list od CitizenGO, nie miałem chwili wahania. Musiałem podzielić się tą wiadomością z Wami wszystkimi. Kto chce wiedzieć na jakim świecie żyje, powinien film Insha Allah koniecznie obejrzeć.

Sz. P. Stanisław Olsztyn, Szanowni Państwo,

dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS. Film został wyprodukowany przez CitizenGO. Współproducentem filmu jest Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu. To już drugi wspólny film – po „Uwolnić Asię Bibi” – którego celem jest pokazanie dramatu i bohaterstwa chrześcijan.

Na samym początku pragnę podziękować wszystkim Darczyńcom CitizenGO. Dzięki Państwu świat pozna sytuację chrześcijan na terenach największych prześladowań. To pierwszy na świecie film, który z tak wielu stron pokazuje sytuację żyjących tam ludzi.

Insha Allah. Krew Męczenników – w reż. Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla już dzisiaj, czyli 13 kwietnia 2016 r. o godz. 22.15 w TVP1.

Miałam okazję obejrzeć ten dokument już w czasie tworzenia go oraz podczas przedpremiery dla dziennikarzy. Film dosłownie wbija w fotel… Za niecałe trzy tygodnie odbędzie się premiera amerykańska, w siedzibie ONZ w Nowym Jorku (będę o tym Państwa informować). Polacy obejrzą film jako pierwsi.

W filmie zostały opowiedziane historie wielu osób, które doświadczyły prześladowań. Niektóre z nich, niestety, już zginęły. Dokument zawiera również wywiady z tymi, którzy prześladują i mordują chrześcijan, w tym z Polakiem walczącym po stronie ISIS...  Zachęcam do przekazania informacji o dzisiejszej premierze tego dokumentu Państwa przyjaciołom i znajomym. Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Dyrektor CitizenGO Polska

Insha Allah – dzisiaj wieczorem, w TVP1. Poniżej zamieszczam dwa filmy dostępne na You Tube, których fragmenty są wykorzystane w Insha Allah. Zginiecie jak wszyscy niewierni to wstrząsający wywiad z młodym żołnierzem, walczącym w szeregach Państwa Islamskiego, Polakiem pochodzącym z Warszawy.

 

 

 

 

6 thoughts on “Insha Allah. Film, który musicie obejrzeć ku Prawdzie!

  • 13 kwietnia 2016 o 13:43
   Permalink

   Dziękuję! Oj uważaj aby coś innego nie znalazło się w Twojej d… 😉 Warto zapoznać się też z prawdziwym znaczeniem słowa dżihad!

   Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2016 o 19:48
  Permalink

  Cóż czy to w imię Chrystusa czy Mahometa lała się i będzie się lać krew do końca świata niestety

  Odpowiedz
  • 13 kwietnia 2016 o 22:53
   Permalink

   Dziękuję! Niestety masz rację! Krzyżowcy nie przeminęli wraz ze średniowieczem ;(

   Odpowiedz
  • 14 kwietnia 2016 o 22:50
   Permalink

   Dziękuję! No tak… Hitler też powiększał przestrzeń życiową dla swojego narodu. Historia się powtarza…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *