wtorek, 5 grudnia, 2023
FilmKulturaPolityka

Insha Allah. Film, który musicie obejrzeć ku Prawdzie!

Wczoraj zamieściłem na blogu tekst o niebezpieczeństwach związanych z różnorodnością kulturową. Nie spodziewałem się, że ten temat będę kontynuował już dzisiaj. Jednak jak otworzyłem pocztę i przeczytałem list od CitizenGO, nie miałem chwili wahania. Musiałem podzielić się tą wiadomością z Wami wszystkimi. Kto chce wiedzieć na jakim świecie żyje, powinien film Insha Allah koniecznie obejrzeć.

Sz. P. Stanisław Olsztyn, Szanowni Państwo,

dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS. Film został wyprodukowany przez CitizenGO. Współproducentem filmu jest Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu. To już drugi wspólny film – po „Uwolnić Asię Bibi” – którego celem jest pokazanie dramatu i bohaterstwa chrześcijan.

Na samym początku pragnę podziękować wszystkim Darczyńcom CitizenGO. Dzięki Państwu świat pozna sytuację chrześcijan na terenach największych prześladowań. To pierwszy na świecie film, który z tak wielu stron pokazuje sytuację żyjących tam ludzi.

Insha Allah. Krew Męczenników – w reż. Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla już dzisiaj, czyli 13 kwietnia 2016 r. o godz. 22.15 w TVP1.

Miałam okazję obejrzeć ten dokument już w czasie tworzenia go oraz podczas przedpremiery dla dziennikarzy. Film dosłownie wbija w fotel… Za niecałe trzy tygodnie odbędzie się premiera amerykańska, w siedzibie ONZ w Nowym Jorku (będę o tym Państwa informować). Polacy obejrzą film jako pierwsi.

W filmie zostały opowiedziane historie wielu osób, które doświadczyły prześladowań. Niektóre z nich, niestety, już zginęły. Dokument zawiera również wywiady z tymi, którzy prześladują i mordują chrześcijan, w tym z Polakiem walczącym po stronie ISIS...  Zachęcam do przekazania informacji o dzisiejszej premierze tego dokumentu Państwa przyjaciołom i znajomym. Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Dyrektor CitizenGO Polska

Insha Allah – dzisiaj wieczorem, w TVP1. Poniżej zamieszczam dwa filmy dostępne na You Tube, których fragmenty są wykorzystane w Insha Allah. Zginiecie jak wszyscy niewierni to wstrząsający wywiad z młodym żołnierzem, walczącym w szeregach Państwa Islamskiego, Polakiem pochodzącym z Warszawy.

 

 

 

 

6 komentarzy do “Insha Allah. Film, który musicie obejrzeć ku Prawdzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *