poniedziałek, 4 marca, 2024
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Jesteśmy klubem o największej wolności! Andrzej Maciejewski o Kukiz’15

Andrzej Maciejewski na pierwszym spotkaniu – 14 marca 2016 roku w Olsztynie – z cyklu Debata o Polsce, poinformował słuchaczy o idei organizacji tych spotkań. Przedstawił olsztyńską drużynę wspierającą posła, oraz pokrótce zrelacjonował dotychczasową działalność klubu poselskiego Kukiz’15.

Planujemy raz na trzy, cztery tygodnie robić taką Debatę o Polsce, w czasie której będziemy poruszać tematy najważniejsze dla naszego kraju. Także dla naszej małej Ojczyzny.

Poseł sam, to żaden poseł. Musi mieć drużynę.

Z listy, która na terenie Warmii i Mazur zdobyła dwa mandaty, w Elblągu jest poseł Andrzej Kobylarz, tutaj w okręgu Olsztyn, Ełk wszedłem ja. Przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy głosowali na listę Kukiz’15. 

Bardzo mi zależy – jako posłowi – na łączeniu Warmii i Mazur. Mamy budować nie burzyć, mamy scalać i tworzyć.

Klub Kukiz’15 działa.

Jest bardzo konkretnie i poważnie. Mamy trzy przewodnictwa w komisjach sejmowych. Mamy naszego wicemarszałka. Mamy pierwsze inicjatywy ustawodawcze, które zaskakują wielu.

Jesteśmy opozycją konstruktywną. Ma być pozytywnie dla kraju, bo myślimy o Polsce, myślimy o naszych rodakach.

Jesteśmy klubem o największej wolności.

U nas każdy poseł – tak naprawdę – głosuje zgodnie ze swoim sumieniem. My mamy sugestie… 

Akcja referendalna. Ruszyliśmy w morderczy bój o zebranie podpisów, po to, aby obywatele sami podjęli decyzję.

Naród sprawuje władzę. Zapraszamy do aktywności. Jako jedyni, na własne życzenie postanowiliśmy, że nie weźmiemy pieniędzy z budżetu.

Damy radę bo wierzymy i wiemy, że energia ludzi, serce, miłość do Polski, jest ważniejsza niż tony pieniędzy, miliony na koncie. Pieniądze to nie wszystko.

Jak się nie ma serca do walki, jak się nie ma ducha do walki, chęci działania dla tego Narodu, to i sterta pieniędzy nie pomoże… 

Parlament jest miejscem rozmów.

Trzeba mieć kręgosłup. Kto nie chodzi prosto, ten się czołga i chodzi na kolanach. My jesteśmy klubem, gdzie przyjmujemy, że każdy ma mieć zasady.

Zasady patriotyzmu, myślenia o Polsce. Nie we frazesach ale bardzo na serio w działaniach na rzecz naszych obywateli.

Ja ruszam już w teren. Skończyłem objazd powiatów. Schodzę na grunt gmin, małych miasteczek. Wyjeżdżamy w teren, spotykamy się z ludźmi. Zapraszam do zaangażowania się. Im więcej nas, tym lepiej.

Budujemy zespół.

To, co inni budowali 20 lat, my postanowiliśmy zrobić wbrew wszystkim, jeszcze szybciej, a przede wszystkim skutecznie. Jesteśmy trzecią siłą w Parlamencie, która ma stabilne sondaże…

Cała wypowiedź Andrzeja Maciejewskiego – posła Kukiz’15 – do obejrzenia na załączonym filmie.

Jesteśmy klubem o największej wolności!

Miłość do Polski jest ważniejsza od milionów na koncie!

Kukiz’15 – tak trzymać!

Do obalenia układu magdalenkowego!

 

 

2 komentarze do “Jesteśmy klubem o największej wolności! Andrzej Maciejewski o Kukiz’15

 • Zajebiście!Super Spotkanie! Tylko dlaczego nie w pełnym składzie? Czyli bez udziału do nie dawna asystenta posła i prowadzącego biuro poselskie w Ełku Roberta Jurkowskiego!! Człowieka oddanego idei Ruchu Kukiz 15 sercem, ???? Pytanie do Andrzeja Maciejewskiego Posła na Sejm RP czemu wycina ludzi w terenie??? Andrzeju pytam na forum gdyż nie odpisujesz na moje pytania a kontakt z tobą jest bardzo utrudniony!!!! Po za tym wyborcy i mieszkańcy subregionu ełckiego z którego lista nasza otrzymała największe poparcie już powoli przestają liczyć na posła z Ruchu Kukiz15, od 4 miesięcy nie mogą się doprosić spotkania z posłem, a widzą że na spotkania z władzami samorządowymi poseł ma czas się spotykaći to nie jednokrotnie! I to nie jest moja żadna uszczypliwość tylko to mówi ulica!!!! To w końcu jak jest czy pracodawcą Posła są wyborcy czy kto inny!!!! Andrzeju apaluje o spotkanie i dalsząwspółpracę na rzecz Stowarzyszenia na rzecz zmiany Konstytucji Kukiz 15 a tym bardziej o spotkania z mieszkańcami Ełku, Olecka i Gołdapi!
  Z wyrazami szacunku
  Robert Jurkowski
  Kolega z listy parlamentarnej 2015

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Zobaczymy czy poseł odpowie… mi się wydawało, że powiaty odwiedził już wszystkie! A w Ełku – moim mieście z lat szkoły średniej – ma przecież biuro poselskie!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *