sobota, 23 września, 2023
RekreacjaSportŻycie Olsztyna

Skorpenowy Spływ Łyną. Olsztyn aktywnie wita wiosnę!

Skorpenowy Spływ Łyną jest to największa impreza płetwonurków w kraju, która odbywa się w Olsztynie. Jest częścią akcji OLSZTYN AKTYWNIE . Idea Spływu opiera się na bardzo prostych zasadach: może wziąć w nim bezpłatnie udział każdy, bez względu na przynależność do federacji nurkowej, bez względu na wiek czy strój.

W zeszłym roku w ten sposób, przywitało z nami wiosnę prawie pół tysiąca płetwonurków z całego kraju. Spotykamy się w sobotę 19 marca w nurtach Łyny, aby wspólnie pokonać kilkukilometrowy odcinek rzeki.

Każdemu, komu uda się dotrzeć na metę przysługują pamiątkowe gadżety, a także udział w losowaniu drogocennych nagród sponsorowanych przez największe firmy produkujące i dystrybuujące sprzęt nurkowy, ale nie tylko. 

Po tych wszystkich atrakcjach czeka nas zabawa integracyjna do białego rana! Jest to czas na dobrą rozrywkę, poznanie ludzi o tej samej pasji, wymienienie się informacjami o nurkowiskach czy nawiązanie współpracy – za AKP Skorpena.

Kiedy po godzinie 12 spacerowałem z Manią nad Łyną i już miałem zawrócić do domu, zobaczyłem… niecodzienny widok. Autentycznie byłem zaskoczony – nic nie wiedziałem o Spływie – gdy ujrzałem płetwonurków płynących nurtem Łyny.

Po krótkiej konsternacji skojarzyłem, że w tym roku – 19 marca – Olsztyn budzi się z zimowego snu i aktywnie wita wiosnę.

13 Skorpenowy Spływ Łyną odbył się z towarzyszeniem padającego śniegu

330 płetwonurków przepłynęło dystans, od mostu Tuwima do mostu Św. Jana, by swoją postawą przepędzić zimę i przywitać wiosnę w gronie ludzi z całej Polski, mających taką samą pasję.

Pobiegłem na olsztyńskie Stare Miasto, by tam obserwować przypływających płetwonurków. Na scenie nad Łyną już się działo!

W oczekiwaniu na płetwonurków atmosferę podgrzewano występami uniwersyteckiej młodzieży. Były tancerki – „To jest to” –  z sekcji tanecznej UWM i bębniarze oraz Zespół Pieśni i Tańca Kortowo.

Zmarzniętych płetwonurków witano ciepłym posiłkiem. Do uczestników Spływu i widzów przemówił Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i prorektor UWM Janusz Piechocki.

Później nastąpiła kulminacja imprezy nad Łyną i wybierano najciekawsze przebrania uczestników Spływu. Wygrała ekipa z Łomży, która bierze udział w Spływie od lat, a tym razem przebrali się za załogę Titanica i z jego makietą, przepłynęli całą trasę. Nagrodzono też najmłodszych uczestników Spływu.

Znad Łyny Spływ przeniósł się do Kortowa i tam – płetwonurkowie i osoby towarzyszące – bawili się do… białego rana 😉

Skorpenowy Spływ Łyną to impreza budząca Olsztyn z zimowego snu. Co widziałem, i co uwieczniłem, możecie obejrzeć na załączonym filmie. Brawo nurkom z całej Polski i Akademickiemu Klubowi Płetwonurków „Skorpena”. Do zobaczenia za rok! Czuwaj! Darz Bór! Ahoj!

 

2 komentarze do “Skorpenowy Spływ Łyną. Olsztyn aktywnie wita wiosnę!

  • Popieram Prezydenta Andrzej Duda- Premier Rządu Beata Szydło – PiS
    Mam problemy, Początek laptop ,miałam wrażenie jak bym nie tylko ja miała do niego dostęp.Zaczęło się jak zaczęłam popierać zdecydowanie w/w grupę. Zawsze okna były otwarte. Potem proszono o loging( coś czułam nie hallo) w końcu stwierdzono że ja to nie ja i konto moje jest zajęte byc może przez innego użytkownika Posługującego sie wszystkimi danymi moimi. Nie korzystam juz z laptopa. Lecz z telefonu -połączenie z internetem i tu się doprero zacxęło dziać że ho,ho i jeszcze trochę myślę o hakerach ale tak naprawdę to już sama nie wiem .to jest piekło.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Cóż… od pewnego czasu ja też mam problemy z pocztą mailową. Ktoś regularnie podejmuje się do niej włamać… na szczęście konta na fb nie przejęto i bloga też nie 😉 Ale służby specjalne czuwają 🙂 Pozdrawiam.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *