sobota, 2 marca, 2024
Jaka jest Twoja prawda?Życie Olsztyna

Stanisław Malon: Jest niesamowity fetor, smród, że nie idzie wytrzymać!

Stanisław Malon – mieszkaniec Olsztyna, od lat walczy z uciążliwym sąsiadem. Nie pomagają pisma do ZBK, czy władz miasta. Sąsiad robi z mieszkania składowisko surowców wtórnych, zbieranych po śmietnikach. Fetor i smród towarzyszą rodzinie Malonów pomimo, że sami utrzymują mieszkanie w należytym porządku.

Stanisław Malon odpowiedział na moje pytanie:

Jaka jest Twoja prawda?

Jedno mieszkanie. Jeden korytarz i cztery pokoje. My mieszkamy w osiem osób, w dwóch pokojach.

Sąsiad mieszka w jednym pokoju. W tym pokoju jest złomowisko, śmieciowisko. Wszystko co może być pod śmietnikiem, to wszystko u niego jest.

Walczymy już… z dziesięć lat… może więcej…

Sąsiadka przygarnęła z podwórka złomiarza, tuptusia. Spotykali się przed blokiem. Ona przygarnęła go do tej chałupy. Dwa lata temu zmarła ale wcześniej wzięła i go zameldowała.

My żeśmy nie wiedzieli o tym, że był zameldowany…

Złożyliśmy podanie do ZBK-u o przydział nam chociaż jednego pokoju. ZBK dał nam odmownie. Okazało się, że ZBK mu przydzielił te dwa pokoje.

Jeszcze raz powiem, że mieszkamy osiem osób w dwóch pokojach…

On sam… w takim samym mieszkaniu… o takiej powierzchni. Mamy wspólną łazienkę i korytarz. My płacimy za wodę i za światło. On nie sprząta śmieci. Korzysta z łazienki. Nie sprząta po sobie…

Dzisiaj była komisja, gdy wcześniej komisja przychodziła, on im nie otwierał drzwi. Nie chciał ich wpuszczać a na korytarzu zobaczyli porządek i poszli…

Co dalej będzie? Nie wiem! Ja mu nic nie mogę zrobić…

Jest niesamowity fetor smród, że nie idzie wytrzymać

Do ZBK-u, do Ratusza żeśmy pisali… Jak rano się wstanie, ciężko jest wejść na ten korytarz. Jest niesamowity fetor…

Nie wiem już do kogo mam iść. Pism jest stos! Dostali zdjęcia…

Jest niesamowity fetor, smród, że nie idzie wytrzymać!

To jedno zdanie doskonale podsumowuje kilkuletnią walkę rodziny Malonów z Olsztyna z sąsiadem.

Całość wypowiedzi Stanisława Malona i udostępnione zdjęcia pokoju sąsiada, na załączonym filmie.

Ku Prawdzie będzie pilotować sprawę do szczęśliwego – dla rodziny Malonów – zakończenia. Powodzenia!

 

 

4 komentarze do “Stanisław Malon: Jest niesamowity fetor, smród, że nie idzie wytrzymać!

 • Stanisław wreszcie temat godny dziennikarza interweniującego jak pójdzie dobrze to wkrótce będziesz miał pełne ręce roboty Powodzenia

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Oby… roboty się nie boję… to olsztyniacy się boją Olsztyna 😉

   Odpowiedz
 • Jest w Olsztynie wybitny specjalista od problematyki śmieciowej prezydent Grzymowicz. Od dwóch lat przedstawiona rodzina monituje władzuchnę w prawie śmietniska jakie zgotował za ścianą sąsiad. Monituje także specjalistę. I co? Ano nic. Dopiero po nagłośnieniu tematu coś drgnęło pytanie ile będzie drgać zanim śmietnik zostanie zlikwidowany. Być może ta ilość śmieci jest niewystarczająca dla ZGOKu. Gdyby sąsiad Malonów sprowadził śmieci z kilku gmin może temat by ruszył z kopyta. Ja jak mantrę powtarzam pytanie. Panie Grzymowicz- skoro śmietnik w jednym komunalnym mieszkaniu tak bardzo Pana przerósł czy ogarnie Pan temat 37 gmin? Czy może jest to temat zastępczy jak ta wydumana potrzeba sprzedaży MPEC dekadę temu. Ten podobno bankrut ma się całkiem dobrze do dziś pomimo ówczesnych argumentów zalatujących prywatą jak dziś.
  Może warto zadać pytanie jeszcze prezydentowi – jaka jest jego prawda, czy taka jak dekadę temu?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Szczególne dzięki za podpowiedź o zapytanie się Prezydenta. Najpierw muszę uzyskać odpowiedź od ZBK-u na pytanie, które dzisiaj zadałem a potem… zobaczymy. Zainteresowanych tematem spalarni w Olsztynie odsyłam do artykułu w Debacie pt. Prezydent Olsztyna atakuje Szmita. Dzieje się! Ponoć P. Grzymowicz jeszcze nie był nigdy tak bardzo wkur…!!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *