czwartek, 25 lipca, 2024
Jaka jest Twoja prawda?

To była robota na zlecenie! Bogusław Owoc

18 lipca 2017 r. dużo się działo! W olsztyńskim Sądzie Rejonowym IX Wydział Karny, jeszcze przed południem usłyszałem słowo “hańba” skierowane do SSR Joanny Sienickiej, która przewodniczyła rozprawie przeciwko rodzinie Kapelan, o ukaranie której wystąpił Komisariat Policji w Dobrym Mieście. Po południu te same słowo usłyszałem wielokrotnie z ust posłów w Sejmie, którzy “debatowali” nad zmianą ustawy o Sądzie Najwyższym.

Napisałem “debatowali” w cudzysłowie, ponieważ poziom dyskusji uważam za skandaliczny. To już nie sala obrad, a sejmowa speluna!

Straż marszałkowska powinna przebadać wszystkich pyszczących posłów na zawartość w organizmie dopalaczy i narkotyków, i rezultat badania podać do wiadomości elektoratu.

Powyżej wskazane wydarzenie w olsztyńskim sądzie, obserwowałem razem z Bogusławem Owocem. Tuż po rozprawie zadałem moje firmowe pytanie:

Bogusławie, jaka jest Twoja prawda o dzisiejszej rozprawie?

Bogusław Owoc chętnie, emocjonalnie i zwięźle, w ciągu około 3 minut podsumował wydarzenia, których byliśmy świadkami. Cały olsztyński tzw. wymiar sprawiedliwości określił jednym słowem: hańba!

W sądzie spędziliśmy około 5 godzin. Gdy wróciłem do domu, chciałem na gorąco zamieścić na portalu wypowiedź Bogusława Owoca.

I znów… pech i moje niedoświadczenie dziennikarskie oraz braki sprzętowe. Rozpytywany, mając w ręku mikrofon nieświadomie wyłączył go!

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło 😉

Wieczorem, telefonicznie uzgodniłem z Bogusławem Owocem, że dzisiaj powtórzymy nagranie… i tak się stało.

Z wydarzeniami w olsztyńskim sądzie, bardzo korelowały wydarzenia w Sejmie, przy okazji debaty o zmianie ustawy o polskim sądownictwie.

Dzisiaj moje pytanie brzmiało:

Bogusławie, jaka jest Twoja prawda, refleksje po wczorajszych wydarzeniach w sądzie i w Sejmie?

Bogusław Owoc – skrót, całość wypowiedzi do obejrzenia:

Pragnę podkreślić, że wszyscy broniący tego zgniłego, przestępczego układu sądowego, który trwa w Polsce od 44 roku, mają na ustach słowo: Konstytucja.

Natomiast wczoraj w Sądzie Grodzkim w Olsztynie, pokazane było jak ta Konstytucja przestrzegana jest przez tzw. wymiar sprawiedliwości. Byliśmy świadkami kuriozalnej sprawy.

Ojcu, matce i synowi postawiono zarzut nękania osoby, która wcześniej pobiła tego syna. Rodzice, sprawcy pobicia mają jakieś anse, żeby przejąć majątek oskarżonej rodziny.

Kuriozalne jest to, że postawiono absurdalny zarzut z art. 107 Kodeksu wykroczeń.

To była robota na zlecenie. Robił to Komisariat w Dobrym Mieście. Drobni geszefciarze.

Panu Komendantowi Policji w Olsztynie, po raz kolejny zwracam uwagę: niech się zorientuje, co robią podlegli mu ludzie w Dobrym Mieście!

Ci ludzie wykonując zlecenie, kierują wniosek o ukaranie przeciwko całej rodzinie. Stawiając każdemu z osobna ten sam zarzut.

Zarzut absurdalny: że prześladują tego młodego człowieka poprzez to, że jeżdżą za nim samochodem, że patrzą się na jego budynek, i złośliwie pokazują mu środkowy palec.

Postawiono te zarzuty, nie starając się nawet ich zróżnicować, by zachować choćby pozory zdrowego rozsądku.

Ten wniosek o ukaranie odbywa się z pogwałceniem wszelkich zasad, wszelkich norm.

Pani sędzia Joanna Sienicka ma w głębokim poważaniu Konstytucję. Ona na siłę chciała tę rozprawę przeprowadzić.

Stawiam roboczą tezę, że pani Joanna Sienicka wykonuje zlecenie.

To była robota na zlecenie! To najkrótszy komentarz i ocena postępowania dobromiejskiej policji i olsztyńskiego tzw. wymiaru sprawiedliwości w sprawie wniosku o ukaranie rodziny Kapelan, dokonana przez Bogusława Owoca. Wydarzenia w Sejmie i opinię Bogusława Owoca o reformie wymiaru sprawiedliwości, przedstawię jutro. Zapraszam.

 

Mój komentarz do wczorajszych wydarzeń w olsztyńskim sądzie.

Gdyby olsztyńscy sędziowie mieli odwagę myśleć samodzielnie i podejmować sprawiedliwe decyzje – zgodne z interesem społecznym, nie “aparatu władzy” – to ta sprawa nie powinna zagościć na wokandzie!

Wniosek o ukaranie powinien być już na wstępie oddalony, ze wskazaniem przez sędziego wszczęcia procedury dyscyplinarnej przez Policję, wobec autorów i zatwierdzającego wniosek.

Policja powinna przeprowadzić postępowania dyscyplinarne i ukarać za niedopełnienie obowiązków, niekompetencję i wystawienie dobrego imienia tej formacji na pośmiewisko!

Oczywiście to są moje… marzenia, o państwie prawym i sprawiedliwym 😉

W rzeczywistości, nawet gdyby znalazł się taki jeden odważny i sprawiedliwy sędzia w Olsztynie, to i tak Wydział Kontroli KWP w Olsztynie, czy BSW, na koniec by stwierdzili, że w ich ocenie nie doszło do złamania prawa!

Że policjanci wykazali się spolegliwością wobec układów i zwykłym nieuctwem, brakiem profesjonalizmu? Temu jest winny rząd! Za mało środków finansowych przeznacza na szkolenie funkcjonariuszy!

To usłyszałem w TV, z ust rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji i Sławomira Koniuszego – przewodniczącego NSZZ Policjantów w Olsztynie, w programie Studio Polska.

A oni i ci z Kierownictwa z gwiazdkami na pagonach to artyści zawodu, pełniący służbę dla idei: bezpieczeństwo społeczeństwa.

Chronimy i pomagamy!

No i Kręci mnie bezpieczeństwo!

Oj kręci, oj kręci! Szczególnie szybko i często wkręca policjanta w mafijne układy.

 

 

Pomimo pewnych defektów nagrania, przedstawiam pierwotny materiał, który nagrałem podczas pobytu w olsztyńskim Sądzie Rejonowym 18 lipca.

 

 

 

5 komentarzy do “To była robota na zlecenie! Bogusław Owoc

  • Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w dniu 05.09.2017r. godz. 10.00 sala nr 3 na kolejne przedstawienie kabaretu Sądu Rejonowego, IX Wydziału Karnego w Olsztynie z udziałem sędzi Joanny Sienickiej. Wstęp wolny, wystarczy być obywatelem RP. Organizator zapewnia szereg atrakcji takich jak: humorystyczne wystąpienie etatowych świadków 😉 cdn….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *