wtorek, 5 grudnia, 2023
InformacjePolitykaRafał BrzeskiRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Kontrwywiad obywatelski – Dr Rafał Brzeski

18 maja 2016 r. w Olsztynie, odbyło się spotkanie z dr Rafałem Brzeskim, dziennikarzem, publicystą, wykładowcą. Także specjalistą od mediów, służb specjalnych i terroryzmu. Tematem spotkania był Kontrwywiad obywatelski, oraz elementy związane z problematyką niemiecką.

Kameralna sala pełna zainteresowanych słuchaczy, wykładowca znający dogłębnie temat, mówiący wyraźnie i ze swadą, posiłkujący się dokumentami źródłowymi tam, gdzie to było niezbędne – to recepta na miłe i bardzo pouczające spędzenie blisko dwóch godzin, z ciekawym człowiekiem, który ma dużą wiedzę, i chce się nią dzielić.

Takie było spotkanie z Rafałem Brzeskim.

Wyprzedzająco napiszę, że dzisiaj znów miałem podobne przeżycie. Tym razem to za sprawą Renaty Gieszczyńskiej, która niezwykle frapująco opowiedziała o: Kadrach komu­nisty­cznego aparatu bez­pieczeństwa na Warmii i Mazu­rach 1945–56 w ramach Przystanku Historia.

Nie będę tu streszczał całego wykładu Rafała Brzeskiego. Zainteresowanych tematyką, zapraszam do obejrzenia pełnej relacji filmowej, dołączonej do wpisu.

Naprawdę warto wysłuchać całości, jak kogoś interesuje historia Polski i… III Rzeszy.

Poniżej cytuję kilka zdań, które padły podczas wykładu, i które mogą dać Wam wyobrażenie o  czym – tak naprawdę – Rafał Brzeski mówił.

Ja się w zasadzie bawię w wojnę informacyjną. Jesteśmy obiektem wojny informacyjnej ze strony Niemiec, i to takiej agresji na bardzo ostro.

Wiem, ile pieniędzy Niemcy zainwestowały w to, żeby mieć po swojej stronie dziennikarzy w Polsce. Wiem, bo mam listę kto z tego korzystał.

Kiedy skapitulowała III Rzesza? Nigdy!

Tajna konferencja przemysłowców niemieckich – 10 sierpnia 1944 roku – obergruppenführer otwarcie stwierdził, że wojna jest nie do wygrania, a wobec czego trzeba myśleć o przyszłości gospodarczej Niemiec, po wygranej przeciwnika, i jego spodziewanych represjach. 

Tworząc joint venture, należy zadbać o kamuflaż ich powiązań z III Rzeszą. Należy pilnie przerzucić do krajów neutralnych rezerwy złota, aktywa przedsiębiorstw, patenty i najinteligentniejszych, i najsprawniejszych działaczy. 

Bardziej niż „kontrwywiad obywatelski” tematem spotkania była historia… III Rzeszy i reperkusji braku aktu jej kapitulacji, aż po współczesne czasy!

Czy Angela Merkel podpisała „lojalkę” dla USA, Anglii i Francji?

Tak czy siak!

Rafał Brzeski mówił bardzo ciekawie na spotkaniu w Olsztynie, i na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wyrażali nadzieję, że Rafał Brzeski znów wkrótce odwiedzi Olsztyn i opowie o innej historii, która była poddana jego obywatelskiemu kontrwywiadowi.

Pytania słuchaczy i odpowiedzi Rafała Brzeskiego zarejestrowałem, i wkrótce opublikuję. Zapraszam!

 

 

2 komentarze do “Kontrwywiad obywatelski – Dr Rafał Brzeski

  • Wojnę informacyjną to mamy ze strony Rosji, jeśli już. Takiego trollingu podczas wyborów nigdy nie było, a sądząc po poziomie i gramatyce niektórych komentarzy to oprócz trolli PiS-u było mnóstwo wpisów osób rosyjskojęzycznych.
    Jak pokazują ostatnie rewelacje nt. p. Macierewicza, miało to sens.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Trolling najlepiej… ignorować! A wszelkie „uczone” dysputy i swoją prawdę, należy prezentować pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, jak chce się mienić… prawdziwym człowiekiem 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *