sobota, 25 maja, 2024
PolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Królowa kompromitowała się, podróżując bryczką po Londynie z agentem bezpieki!

Uczestnik spotkania 5 marca 2016 r. w Olsztynie, z Joanną i Andrzejem Gwiazdami przywołał opinię Krzysztofa Wyszkowskiego, który oglądając film ze spotkania ówczesnej opozycji z władzą w Magdalence stwierdził, że najciekawsze było to: ilu tajnych współpracowników widział wokół Wałęsy. Jakie zdanie na temat rozliczenia byłych TW mają państwo Gwiazdowie?  

Joanna i Andrzej Gwiazdowie:

(skrót wypowiedzi – całość do obejrzenia)

To jest rzecz oczywista. Trzeba wreszcie ten wrzód przeciąć. Ujawnić to, co jest w archiwach. Ujawnić kto był kim, wtedy widać powiązania.

Był już taki moment w Polsce, kiedy wszystkie partie z wyjątkiem SLD – nawet Samoobrona – opracowały niezwykle prosty projekt.

Wszyscy – osobowe źródła informacji – będą spisani i znani, i tyle.

Tego nawet Trybunał Konstytucyjny, ten z Rzeplińskim na czele, nie byłby chyba w stanie zablokować. Miejmy nadzieję, że może teraz się uda.

Cały ten proces walki o utajnienie bezpieki doprowadził do tego, że zaciemniono pojęcie współpracy. Bycie agentem to jest inna sprawa.

Ich język, nie może psuć naszego języka. Teczki bezpieki i praktyka pokazała, że nieżądanie stawiania kropki nad i – podpisu – dostarcza więcej korzyści, niż wymaganie podpisu.

Bycie agentem – czytajmy współpracownikiem zarejestrowanym – to jest druga rzecz. 

Mówi się, no bo Wałęsa jest znany na świecie, publiczność Stanów, Niemiec, Francji i Anglii nie jest informowana, że Wałęsa był współpracownikiem, ale na pewno ich służby specjalne wiedzą – bez cienia wątpliwości – że Wałęsa był współpracownikiem. 

Królowa kompromitowała się, podróżując bryczką po Londynie z agentem bezpieki i donosicielem.

To już jest sprawa Brytyjczyków, to ich wewnętrzna sprawa.

Jak my wyglądamy w oczach Zachodu? Oni wiedzą, że facet za którego dalibyśmy się na plasterki pokrajać, to jest zdrajca i agent.

Długo będziemy w oczach Zachodu pośmiewiskiem. Czy wiedzieli? Musimy podejrzewać wszystkich, niezależnie od pozycji jaką zajmuje.

To chwała Bogu, że wiecie, bo my wam tego nie możemy powiedzieć.

Dopóki nie ogłosimy ze wszystkich trybun, że Wałęsa był agentem i zdrajcą, i przeprowadził nas do upadku, i dzięki Wałęsie i bezpiece, udało się sprowadzić – oraz gospodarce zachodniej również – Polskę  z dziesiątej pozycji na 57.

Z dziesiątki najlepiej rozwiniętych krajów na świecie, na pozycję środkowoafrykańską.

Tak długo będziemy w oczach świata pośmiewiskiem…

Ujawnić: kto był kim!

Królowa kompromitowała się, podróżując bryczką po Londynie z agentem bezpieki i donosicielem… ale to ich wewnętrzna sprawa – Joanna i Andrzej Gwiazdowie na spotkaniu 5 marca 2016 r. w Olsztynie.

Całość wypowiedzi Państwa Gwiazdów do obejrzenia na załączonym filmie.

 

 

bogdan-wierzbicki
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Że Wałęsa potrafi działać cuda, to chyba już wszyscy wiedzą. Ja podziwiam jego nos w typowaniu wygrywających kombinacji liczb w  totolotka 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *