wtorek, 16 lipca, 2024
Rozmowy o OjczyźnieWojskoŻołnierze Niezłomni

Lepiej być ekstremą, jak ekskrementem! Anna Niszczak

1 marca 2018 roku, odbył się V Olsztyński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wśród uczestników tego Marszu, nie zabrakło mieszkańców Olsztyna, represjonowanych w okresie stanu wojennego. Anna Niszczak wystąpiła z krótką, ale bardzo emocjonalną przemową. 

Witam Was wszystkich serdecznie!

Chciałam powiedzieć, że jestem dumna, że jestem Polką. Jestem dumna, że mieszkam w Polsce. Jestem dumna, że tutaj jesteście, i jestem dumna z Was! Bo Wy, jako młodzież, jako pierwsi, podjęliście tą sprawę Żołnierzy Wyklętych. 

Wy szukaliście prawdziwych bohaterów, i prawdziwych autorytetów. Wyście ich znaleźli. Znależliście w Ince, znaleźliście w Łupaszce. To Wy byliście pierwsi! Teraz niektórzy chcą Wam to odebrać, ale ja pamiętam. 

Pamiętam jak młodzież na stadionach, pamiętam jak młodzież w marszach, i pamiętam jak Wy o tych ludzi się upomnieli. Jestem dumna, że chodzicie w Marszach Niepodległości. Bo tak należy! 

Nie dajcie sobie tego nigdy odebrać.  Bo to jest Wasze, to Wasze zwycięstwo. I robicie to dla nas,  dla całęj Polski. Jestem z Was dumna, i dziękuję serdecznie.

Słyszałam, że ruchy patriotyczne mają być zdelegalizowane. Uważam, że jeśli by tak się stało, to znaczy, że coś w tej Polsce się dzieje nie tak. Nie dajcie się nazywać chuliganami, bandytami.

Jestem więźniem politycznym. Zostałam skazana na trzy lata w stanie wojennym. Nas też nazywano: chuliganami, nierobami itd. 

Andrzej Gwiazda kiedyś powiedział tak: lepiej być ekstremą, jak ekskrementem! Dziękuję!

Ku Prawdzie: Co tu dodać? Lepiej być ekstremą, jak ekskrementem! Pięknie powiedziane! Brawo pani Anno. Ja sparafrazuję to powiedzenie Andrzeja Gwiazdy na swój użytek: lepiej być z Ekstremą, jak z Kałłem 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *