sobota, 15 czerwca, 2024
WojskoŻycie Olsztyna

Nasi Terytorialsi debiutują w zawodach snajperskich

Zawody Long Range Mykita Special Edition 2018 to zawody służb mundurowych, w których również cywile – najczęściej weterani ale i pasjonaci strzelectwa długodystansowego – mają okazję zmierzyć się z nietypowymi konkurencjami.

Dla 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej ta edycja była również specjalna, ponieważ pierwszy raz w historii formacji w zawodach tego typu wystąpił reprezentant 4W-MBOT – szer. Paweł Jastrzębski żołnierz Obrony Terytorialnej.

W Wojskach Obrony Terytorialnej służy już ponad 12 tysięcy żołnierzy, w tym blisko tysiąc na Warmii i Mazurach. Wśród nich jest szer. Paweł Jastrzębski. Umiejętności strzeleckie, jakie prezentował podczas szkolenia podstawowego w Morągu budziły podziw dowództwa, instruktorów, a także innych Terytorialsów.

Nic dziwnego, że to właśnie szer. Jastrzębski reprezentował 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej podczas zawodów Long Range Mykita.

Konkurencja była wymagająca, ponieważ wśród zawodników można było dostrzec insygnia Oddziałów Rozpoznania, Żandarmerii Wojskowej, a także snajperów piechoty amerykańskiej oraz wielu utytułowanych zawodników i instruktorów cywilnych. W sumie 54 zawodników – podkreśla szer. Paweł Jastrzębski.

Tegoroczna Mykita odbyła się w miniony weekend na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i odsłoniła 14 konkurencji.

Zawodnicy w kategorii mundurowej wykorzystywali broń w kalibrach 308 Win, 300 WinMag i .338 Lapua Magnum. Pierwszy start 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej to także pierwszy sukces.

Reprezentant 4W-MBOT zajął VIII miejsce wśród zawodników służb mundurowych, zostawiając w tyle zawodników swojej, ale też innych kategorii (tactical, open, semi-auto).

Treningi i wsparcie, jakie Wojska Obrony Terytorialnej przewidują w swoim programie nauczania pozwolą jeszcze bardziej wzmocnić umiejętności szer. Jastrzębskiego i innych Terytorialsów, by byli gotowi na kolejnych zawodach pokazać, na co naprawdę ich stać.

Monika Jabłońska – Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Long Range Mykita 2018 szer. Paweł Jastrzębski
Long Range Mykita 2018 szer. Paweł Jastrzębski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *