Nasi Terytorialsi debiutują w zawodach snajperskich

Zawody Long Range Mykita Special Edition 2018 to zawody służb mundurowych, w których również cywile – najczęściej weterani ale i pasjonaci strzelectwa długodystansowego – mają okazję zmierzyć się z nietypowymi konkurencjami.

Dla 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej ta edycja była również specjalna, ponieważ pierwszy raz w historii formacji w zawodach tego typu wystąpił reprezentant 4W-MBOT – szer. Paweł Jastrzębski żołnierz Obrony Terytorialnej.

W Wojskach Obrony Terytorialnej służy już ponad 12 tysięcy żołnierzy, w tym blisko tysiąc na Warmii i Mazurach. Wśród nich jest szer. Paweł Jastrzębski. Umiejętności strzeleckie, jakie prezentował podczas szkolenia podstawowego w Morągu budziły podziw dowództwa, instruktorów, a także innych Terytorialsów.

Nic dziwnego, że to właśnie szer. Jastrzębski reprezentował 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej podczas zawodów Long Range Mykita.

Konkurencja była wymagająca, ponieważ wśród zawodników można było dostrzec insygnia Oddziałów Rozpoznania, Żandarmerii Wojskowej, a także snajperów piechoty amerykańskiej oraz wielu utytułowanych zawodników i instruktorów cywilnych. W sumie 54 zawodników – podkreśla szer. Paweł Jastrzębski.

Tegoroczna Mykita odbyła się w miniony weekend na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i odsłoniła 14 konkurencji.

Zawodnicy w kategorii mundurowej wykorzystywali broń w kalibrach 308 Win, 300 WinMag i .338 Lapua Magnum. Pierwszy start 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej to także pierwszy sukces.

Reprezentant 4W-MBOT zajął VIII miejsce wśród zawodników służb mundurowych, zostawiając w tyle zawodników swojej, ale też innych kategorii (tactical, open, semi-auto).

Treningi i wsparcie, jakie Wojska Obrony Terytorialnej przewidują w swoim programie nauczania pozwolą jeszcze bardziej wzmocnić umiejętności szer. Jastrzębskiego i innych Terytorialsów, by byli gotowi na kolejnych zawodach pokazać, na co naprawdę ich stać.

Monika Jabłońska – Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Long Range Mykita 2018 szer. Paweł Jastrzębski
Long Range Mykita 2018 szer. Paweł Jastrzębski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *