piątek, 1 marca, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

PSL wtapia się swoimi mackami w sieć PiS!

Ruch Kontroli Wyborów jest z zasady… apolityczny. Deklaruje współpracę z wszystkimi Komitetami Wyborczymi. Elżbieta Wirska – Solidarna Polska – na spotkanie inaugurujące działalność RKW Region Warmia i Mazury przy tegorocznych wyborach samorządowych przyszła, chociaż nie była na nie zaproszona.

Jak można wnioskować z wypowiedzi radnej Rady Miasta Olsztyna, której udzieliła Ku Prawdzie i Echu Purdy, Elżbieta Wirska czuje się kombatantką RKW i na spotkanie przyszła z… sentymentu do przeszłości.

Elżbieta Wirska

(skrót wypowiedzi KP – całość do obejrzenia)

To się właściwie zaczęło po 2010 roku. Ja wtedy zaczęłam uczestniczyć w różnych grupach aktywności.

Wtedy dowiadywaliśmy się od świadków, którzy uczestniczyli w komisjach obwodowych, że dzieje się w nich wiele nieprawidłowości. Podawali przykłady jak są fałszowane wybory.

Postanowiliśmy, że musimy temu przeciwdziałać. Zapoznaliśmy się ze statystykami, które mówiły, że było dużo głosów nieważnych podczas wyborów..

Wtedy podjęliśmy taką lotną grupę działania w Olsztynie. Nawiązaliśmy kontakt z panią Ewą Stankiewicz. Utworzyliśmy pierwszą grupę pod nazwą Solidarni 2010.

Na Starym Mieście postawiliśmy namiot, w którym komentowaliśmy na bieżąco to, co się dzieje podczas wyborów. Nazwaliśmy ten namiot: Korpus Wyborczy.

Przez megafony, z dużą odwagą ogłaszaliśmy, że wybory dotyczące pana Komorowskiego zostały sfałszowane.

Tak się zaczęła nasza działalność. Gdy przyszły kolejne wybory, jeździliśmy od lokalu do lokalu oglądając, co tam się dzieje. Stwierdzaliśmy, że lokale są za małe, że są nieprzystosowane.

Nasi znajomi – członkowie komisji, czy mężowie zaufania – dowodzili, że spotykają się z nieprawidłowościami. To było działanie niesformalizowane.

Cieszymy się, że naszą pałeczkę przejęli następni ludzie, którzy teraz w sposób zorganizowany będą sprawować kontrolę tych wyborów. Ruch Kontroli Wyborów jest niezwykle potrzebny.

Andrzej Adamowicz
W dniu dzisiejszym Polską rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Kontrola wyborów jest w rekach Prawa i Sprawiedliwości, Państwowej Komisji Wyborczej. Czyżby sugerowała pani, że tu mogą jakieś złe rzeczy zdarzyć?
Elżbieta Wirska

Wszyscy wiemy jak to jest! Prawo i Sprawiedliwość dąży. Sieć Prawa i Sprawiedliwości jest za mała!

PSL wniknęło w sieć PiS-u, tak można powiedzieć. Nie chcę mówić ogródkami. PSL niestety, jeszcze bardzo się wtapia swoimi mackami w struktury PiS-u!

Na pewno potrzebne jest oddolne działanie prawdziwych patriotów. Tych co strzegą Polskę.

Partia robi swoje, ale ludzie muszą jak najbardziej pilnować również poszczególnych partii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *