wtorek, 28 maja, 2024
Polityka

Czekam na moment, kiedy Bronisław Komorowski zostanie Bronisławem K.

W ramach pytań, po omówieniu tematyki nowej książki Wojciecha Sumlińskiego Pogorzelisko, dziennikarz śledczy odpowiedział na pytanie Władysława Kałudzińskiego:

Pan przedstawił… stuprocentowe dowody… dlaczego ci ludzie, z Komorowskim na czele, nie siedzą w więzieniu?

Wojciech Sumliński:

skrót wypowiedzi – całość do obejrzenia

To jest pytanie, które ja zadałem niedawno mojemu koledze, który kiedyś odpowiadał za wizerunek pary prezydenckiej. Dzisiaj także odpowiada za różne zadania z gatunku PR, dotyczące obecnego rządu.

Mówi do mnie: wyobraź sobie, że Komorowski zostaje aresztowany albo tylko stawiają mu zarzuty, i jest oskarżony o różne przestępstwa, za które grozi mu więzienie.

Zrób takie ćwiczenie na wyobraźnię. Czy słyszysz ten skowyt, który rozlega się od Berlina po Alaskę? Czy słyszysz jak ta cała Unia i Stany Zjednoczone i nie tylko, że jesteśmy państwem dyktatorskim, że Kaczyński i inni to szaleńcy…

Wyobraź sobie inną sytuację. Wyobraź sobie, że ktoś walczy z czterema przeciwnikami i ty nagle mówisz: czterech to mało! Weź sobie na głowę jeszcze czterech! Walcz z ośmioma!

Kolega tłumaczy mi… tą powściągliwość, że jest wiele otwartych frontów. Trzeba pewne fronty pozamykać i dopiero otworzyć nowe.

To pragmatyka polityczna. Ja ją tak po ludzku rozumiem i próbuję jakoś z nią w duszy poradzić…

Z drugiej strony jako obywatel tego kraju  chciałbym, żeby ja, czy każdy obywatel naszego kraju… jeżeli zrobimy coś złego, to żebyśmy byli tak samo traktowani, bez względu na to, czy obywatel nazywa się Sumliński, Iksiński czy Komorowski.

Żeby nie było jak w Folwarku zwierzęcym Orwella, gdzie byli równi i równiejsi… Mam mieszane uczucia. Chciałbym, żeby było po prostu sprawiedliwie…

Wojciech Sumliński odpowiedział także na pytania:

Czy Komorowski to prawdziwe nazwisko? Jak pan skomentuje to, że prokuratura weszła do WAT-u?

Całe odpowiedzi Wojciecha Sumlińskiego na załączonym filmie.

Czekam na ten moment, kiedy Bronisław Komorowski zostanie Bronisławem K. – Wojciech Sumliński. Ja czekam na ten moment, kiedy Adam Kall zostanie Adamem K. Moje spełnienie marzeń już 18 października! Prognozuję, że niestety Wojciech Sumliński nie doczeka się spełnienia swojego marzenia i nie usłyszmy skowytu od Berlina po Alaskę!

 

helena-kasprzyk
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ku chwale Ojczyzny! Pozdrawiam.
aniela-czarnecka
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Oszczerca… tego jeszcze nie pisali! Dziękuję Anielo za oryginalność. Dopisuję sobie do CV 😉
jarek-wolak
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Panie Wojciechu Sumliński… pana kolega, specjalista od PR miał rację! Proszę poczytać te komentarze pod moim wpisem! Kwik od Zakopanego po Hel już słychać. Jaja jak balony 😉
jacek-sztejnwald
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! O SS Wojciech Sumliński też dużo pisał i wypowiadał się. Polecam do obejrzenia filmy z wcześniejszych spotkań z dziennikarzem śledczym, i moje wpisy, choćby ten Fundacja Pro Civili.
gorszy-sort
źródło: facebook
gorszy-sort-2
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! To komentarze ludzi z grupy “Jestem gorszego sortu”. Myślałem, że tam są ludzie… inteligentni. No cóż… po raz kolejny spotkał mnie zawód 😉 To jednak towarzystwo nie dla ludzi dążących… ku prawdzie 😉
ursyn-niemcewicz
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ursynie… toż Tobie, jako zastępcy wielkiego mówcy Wielkiej Loży Narodowej Wielkiego Wschodu Polskiego, nie przystoi należeć do “gorszego sortu”! 😉
ewa-daniek
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ewo… godnie reprezentujesz pierwszą kobietę 😉 Pozdrawiam
krzysztof-kiryczuk
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Można? Rzeczowo i kulturalnie 😉
elzbieta-marcinkiewicz
źródło: facbook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Elżbieto, ja widzę, że chyba tracisz wzrok… zaćma?… jaskra? Koniecznie do okulisty… polecam Klinikę Fiodorowa w Sankt Petersburgu 😆
ryszard-danielewski
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Marzyciele tak mają! Nie to, co WY… realiści 😆

8 komentarzy do “Czekam na moment, kiedy Bronisław Komorowski zostanie Bronisławem K.

 • dlaczego z tych środowisk liberalno – lewackich takie chamstwo wyłazi jednak niestarczą 3 pokolenia żeby z tej hołoty człowiek powstał , nie argumenty tylko wyzwiska sowiecka spuścizna .

  Odpowiedz
  • Dziękuję! W sumie nie bardzo kumam… gdzie chamstwo i wyzwiska? Ja – w swoim mniemaniu – jestem kulturalny i stosuję epitety… przyzwoite 😉

   Odpowiedz
 • Szumliński? Przecież on został kilka razy prawomocnie skazany za plagiat.
  A jego książka o Komorowskim (podobno na faktach) zawiera nieznacznie zmienione, całe, ogromne fragmenty powieści kryminalnych, o co wydawnictwo się z nim sądzi.

  On nie ma wstydu?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wojciechu?! Wierzysz w to co piszesz? Sumliński to plagiator! Nawet ja to stwierdziłem… nie masz wstydu by pisać taki… plagiat? 😉 Następne twoje komentarze tylko pod imieniem i nazwiskiem!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *