czwartek, 7 grudnia, 2023
Rozmowy o Ojczyźnie

Ludź!

Homo sapiens – człowiek rozumny, to brzmi dumnie. Od początku Pan Bóg obdarzył człowieka wolną wolą, by używał rozumu wedle własnego rozeznania. To jednak nie uchroniło go przed podszeptem Złego. Człowiek został wygnany z Raju, nie znaczy, że rozum postradał. Niektórzy nawet powiadają, że poprzez zjedzenie owocu z drzewa mądrości… pozjadał wszystkie rozumy.

W tym względzie nic się nie zmieniło. Tyle tylko, że Ziemianinowi – Adam znaczy ziemia – przyszło używać rozumu w trudniejszych warunkach. Wiek XXI wcale nie jest łatwiejszy od prehistorii.

Dziś też bywa tak, że z rozumu homo sapiens nie chce korzystać. Woli, gdy inni za niego myślą. Taki pojedynczy osobnik wyodrębniony z grupy ludzi, w odróżnieniu od człowieka myślącego to ludź.

Ludź posługuje się, czy też korzysta z czyjegoś rozumu. Ludź myślenie powierza innemu osobnikowi. Ludź wyciągnięty z grupy ludzi staje się bezradny. Nie wie co począć, co ze sobą zrobić. Jest szczęśliwy tylko wtedy, gdy ma POdpowiadacza, a przy tym idzie na łatwiznę.

Zadowala się tylko tym, co TVN włoży mu do głowy. Uważa, że TV Trwam to zabobon i średniowiecze, a TVP to oszołomy i ksenofobia, i coś tam jeszcze.

A dlaczego tak uważa? Bo mu tak TVN każe. Taki ludź ma lepiej ode mnie. Obejrzy tylko TVN, który poukłada mu w głowie i zasypia błogim snem. Nie boli go głowa.

Ja na zdobycie i porównanie informacji z różnych źródeł poświęcam więcej czasu.

Owszem śledzę TVP publiczną i TV Trwam, ale również Polsat i TVN (TVNiezależna – fajny oksymoron: „zagraniczna niezależna”) i… boli mnie głowa. Szczególnie po tej ostatniej.

O gazetach michnikowszczyzny i lisowszczyzny nie wspomnę. Ludź nie orientuje się, że oprócz znienawidzonej telewizji publicznej istnieje jeszcze internet, a w nim facebook, tweeter i inne portale społecznościowe.

Ludź łyka wszystko jak leci, byleby było tefałenowskie. Nie szukać daleko, choćby Fakty sprzed trzech dni tyczące wizyty Prezydenta RP, Andrzeja Dudy w Nowej Zelandii.

Śladem totalnej oPOzycji (a może odwrotnie) wewnątrzkrajowe spory TVN przenosi z bliskiej zagranicy już na antypody.

Straszy Polaków i Nowozelandczyków rzekomą ksenofobią rządzących i antyemigracyjną polityką rządu pisowskiego.

Załamuje ręce nad łamaniem praworządności w kraju, źle wieszczy o współpracy Trumpa z Putinem, ubolewa nad pazernością proboszcza, który podpisuje pismo Rady Parafialnej wzywającej parafian do uiszczenia astronomicznej kwoty 2 (słownie: dwóch) złotych na miesiąc, co daje 100 złotych na rok.

I żeby wzmóc wrażenie horroru panującego w Polsce, okrasza to sylwetką okrutnego – na razie podejrzanego- mordercy swojej rodziny: żony w ciąży i dwóch córek. Co za różnica, że to w Stanach? Skojarzenie z Polską musi być oczywiste!

No cóż: cała prawda całą dobę.

Dla TVNiezależnej nieistotne jest, że w czasie tej wizyty załatwiane są ważne sprawy gospodarcze, doceniana jest ogromna rola Polonii (20 milionów) i okazywana jej za to wdzięczność.

Ważniejsza jest antyemigracyjna polityka rządu PiS. Nie zawraca sobie głowy dwoma milionami emigrantów ze wschodu, którzy u nas znaleźli pracę i schronienie.

Zrównuje ośmioletnich emigrantów – 700 dzieci z Pahiatua – z emigrantami zalewającymi obecnie Europę.

No bo godniejszy uwagi jest taki dzielny, zdrowy i silny, a przy tym niewyżyty chłop, który zostawia najbliższą rodzinę na pastwę wojny, rebeliantów, prześladowców, by w Europie, z okrzykiem Allah akbar podrzynać gardła, wysadzać w powietrze, czy rozjeżdżać samochodem niewinnych, ale niewiernych, bezbronnych Europejczyków.

Nazywająca się niezależną pomija milczeniem amerykańskie sankcje wobec Rosji i wzywanie Europy by poszła w te same ślady.

Nie zauważyła wypuszczenia na wolność czterech notariuszy, którzy powinni być osobami szczególnego zaufania społecznego – przestępców z mafii lichwiarskiej przez niezawisły sąd.

Współuczestniczyli oni w odbieraniu mieszkań wartych 200 000 zł za pożyczkę w wysokości 5 000 zł (ponad 500 oszukanych). Umowę o kredyt 5 000 zł pod zastaw mieszkania wartego 200 000 zł uwiarygodniała pieczątka notariusza.

Tefałenie! A raczej: oglądaczu TVN! 100 większe od 200.000? W obecnej niepraworządności wystający portfel z tylnej kieszeni jest bezpieczny, gdy nie ma w pobliżu roztargnionego, niezawisłego sędziego!

A w Sądzie Najwyższym na zaległe rozpatrzenie dyscyplinarne czeka 20 sędziów. Czy znajdzie się ktoś, kto przekona ludzia, że nie warto być ludziem?

Nasuwa mi się nieodparte przekonanie, że na koniec muszę zawrzeć pewną uwagę, wskazówkę dla ludzia. Ludź sam na to nie wpadnie:

Ludź jest ludziem nie tylko dlatego, że ogląda TVN! Ludź jest ludziem dlatego, że ogląda tylko TVN!

Antoni Górski

Ku Prawdzie:

Każda telewizja przedstawia prawdę wygodną dla siebie. Czy to TVN, czy TVP! Dla człowieka myślącego ludź jest ludziem nie tylko dlatego, że ogląda jakąś telewizję!

Ludź jest ludziem dlatego, że ogląda tylko jedną stację! Obojętnie czy to TVN, TVP, POLSAT, czy choćby TV TRWAM 😉

Więcej pluralizmu i obiektywizmu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *