niedziela, 3 marca, 2024
Życie Olsztyna

Petycja wręczona! Melduje Antoni Górski

10 maja 2018 roku Petycja w sprawie wyrejestrowania „Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej” z Rejestru zabytków, wpisanego pod fałszywą nazwą „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” zwanego przez mieszkańców Olsztyna „szubienicami”, została wręczona Piotrowi Glińskiemu – Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Z ogromną satysfakcją chcę poinformować mieszkańców Olsztyna, jak również odwiedzających nasze piękne miasto, którzy podpisali się pod Petycją…, że nie zawiodłem ich zaufania.

Dzięki staraniom i osobistemu zaangażowaniu posła Wojciecha Kossakowskiego doszło do spotkania z Ministrem Piotrem Glińskim, któremu osobiście, do ręki – zgodnie z zapewnieniem złożonym mieszkańcom i naszym gościom – wręczyłem listy z podpisami i danymi osobowymi podpisujących.

Oprócz mnie, mieszkańców i gości Olsztyna reprezentowała też Anna Bukowska. Podczas spotkania obecna była również Dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków.

Pan Minister Gliński zapewnił nas, że zajmie się sprawą z wielką wnikliwością.

W ten sposób wyręczyliśmy Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, rządzącego w imieniu mieszkańców, a który sam powinien załatwiać takie sprawy.

Nie dość, że tego nie uczynił, to jeszcze ustami swojego rzecznika prasowego – zawsze może powiedzieć, że to nie on – kłamie, że w sprawie „Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej” nic nie może zrobić, gdyż jest on pod ochroną prawną.

Prawda jest taka, że Prezydent Olsztyna nie chce nic z tym zrobić. Łatwiej mu wydać ostatnio cztery tysiące złotych na wyczyszczenie, a w 2010 roku sto tysięcy (z naszych pieniędzy) na renowację „sowieckiego ścierwa”, niż pozbyć się symbolu zniewolenia Polaków.

Czy ma aż tak kiepskich doradców (jeżeli sam tego nie wie), że nie potrafią mu podpowiedzieć, że zgodnie z art. 256 kk, za propagowanie sowieckiego systemu totalitarnego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch? 

Antoni Górski

Ku Prawdzie: Antoni Górski składa raport mieszkańcom Olsztyna. Petycja wręczona! Piotr Gliński Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapewnił wręczającego, że sprawą olsztyńskich szubienic zajmie się z wielką wnikliwością. Gratuluję koledze ze Stowarzyszenia T-OPÓR samozaparcia i… skuteczności!

petycja wręczona

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *