poniedziałek, 26 lutego, 2024
Życie Olsztyna

Co zrobiłeś dla olsztyńskiej Starówki w ciągu ostatnich czterech lat?

14 września 2018 r. – Pierwsze pytanie skierowane do kandydatów na Prezydenta Olsztyna, podczas publicznej debaty na Starym Mieście brzmiało: co zrobiłeś dla olsztyńskiej Starówki w ciągu ostatnich czterech lat?

Piotr Grzymowicz:

Na szeroko rozumianą kulturę wydaliśmy z budżetu miasta przeszło milion sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o działalność związaną z przekształceniem przestrzeni publicznej, to w tym czasie przygotowaliśmy projekty, wsparte dotacją unijną, które zmieniły nasze Śródmieście.

To jest przede wszystkim budowa nowego Parku Centralnego, rewitalizacja Parku Podzamcze, uczytelnienie reliktów, budowa plantów, parking na ulicy Warszawskiej… 

Czesław Jerzy Małkowski:

Z prawdziwą przyjemnością występuję na Starówce, bo to moje ukochane miejsce. To jest serce miasta, które powinno tętnić cały czas.

Rozpocząłem remont Amfiteatru. Zakończony został… fatalnie, z ogrodzeniami, które przypominają bardziej miejsce przychówku zwierząt niż dla ludzi.

Chciałbym żeby Stare Miasto było piękne. Zrobię wszystko żeby Stare Miasto wróciło do życia. Żeby lokali przybywało, nie ubywało. Żeby ludzi ciągle było pełno…

Krzysztof Kacprzycki:

Nawet jeden radny jak się dobrze uprze i uważa, że to co robi dla mieszkańców i dla tego miasta, warte jest tego uporu, to się uda zrobić.

I możemy tutaj mówić o kilku rzeczach drobnych, a może i trochę większych. Po pierwsze: rondela…

Michał Wypij:

Robiłem, co mogłem i na ile miałem możliwości w tych sektorach, za które odpowiadałem. Jeżeli mogłem zdobyć dofinansowanie dla Szpitala Klinicznego to… to zrobiłem. 

Stare Miasto to nie są statystyki, to są ludzie. Moim zadaniem jest żeby spowodować, że ludzie wrócą na nasze Stare Miasto…

Andrzej Maciejewski:

Tak się składa, że ja swoje życie w Olsztynie rozpocząłem 30 lat temu… 30 lat temu słyszałem to samo, co słyszę dzisiaj.

Toalety… brak. Parkingi… brak. Kwestia elewacji, wyglądu… widzimy. Starówka umiera. Mówimy o tematach dyżurnych…

Zrobiłem wszystko aby maksymalnie promować – jako poseł – i zapraszać moich gości z kraju i zagranicy – właśnie na Stare Miasto do Olsztyna…

Co zrobiłeś dla Starówki w ciągu ostatnich 4 lat? Oceniając dokonania poszczególnych kandydatów, to muszę stwierdzić, że najwięcej dla olsztyńskiej Starówki w ciągu ostatnich 4 lat zrobił Piotr Grzymowicz. Ale obecnie urzędującego Prezydenta należy oceniać przede wszystkim poprzez pryzmat tego, co powinien zrobić, a nie zrobił! I tu kontrkandydaci mieli duże pole do popisu 😉  Całe wypowiedzi na załączonym filmie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *