sobota, 25 maja, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Olsztyńska “strefa zero” już powstała… w głowach mieszkańców Olsztyna!

Rzeczpospolita w artykule Spalarnia bliżej Olsztyna podała, że do wielkiego sukcesu Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza tuż, tuż. Polscy decydenci już zdecydowali! Będziemy mieć spalarnię śmieci w stolicy Warmii i Mazur. Pozostała tylko notyfikacja projektu przed Komisją Europejską.

Projekt inwestycji został przygotowany za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL, a w końcowym etapie procedury zmierzającej do jego realizacji, projekt już został zatwierdzony przez wszechmocnego Prezesa PiS.

W takiej sytuacji ktoś wątpi w sukces polskiej dyplomacji przed Komisją Europejską?

Rzeczpospolita informuje, że za 633 milionów zł. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, rękoma Prezesa Zarządu MPEC Olsztyn Konrada Nowaka:

uporządkuje gospodarkę śmieciową stolicy Warmii i Mazur.

Co na takie dictum Rzeczpospolitej ma do powiedzenia Olsztyn?

 

myślimy wielotorowo strefa zero

 

Panie Redaktorze! 

Myślenie wielotorowe to hasło, które charakteryzuje postępowanie obecnego włodarza miasta.

Tramwaje to było preludium do… skoku na kasę.

Tramwaje skutecznie wydrenowały budżet miasta i w chwili obecnej na niezbędne inwestycje w kasie miasta i spółek podległych Prezydentowi, złotówek zwyczajnie nie ma.

Wróć! Były pieniądze na niezbędne inwestycje, ale one już w znacznym stopniu zostały zmarnotrawione.

Przypomnę choćby inwestycję za 170 mln zł. pod hasłem ZGOK.

Wybudowano zakład, który miał w znacznym stopniu uporządkować gospodarkę odpadami, a w rzeczywistości stał się kamieniem u szyi dla mieszkańców Olsztyna i bodajże 36 gmin.

Pamiętaj! Za błędne decyzje urzędników płacisz TY! Nie Piotr Grzymowicz, nie Konrad Nowak!

To TY płacisz za odbiór śmieci kilkakrotnie więcej niż 10 lat temu!

Po wybudowaniu spalarni “na kredyt”, ceny takiej “utylizacji” śmieci, i wytwarzanej przez spalarnię energii cieplnej i elektrycznej także wzrosną!

Wtedy obecnych olsztyńskich decydentów już nie będzie, a TY na pamiątkę ich wielotorowego myślenia, będziesz miał coraz chudszą kieszeń!

Panie Redaktorze! 

To jeszcze nie wszystko z tego skoku na kasę mieszkańców Olsztyna.

Uruchomienie spalarni śmieci spowoduje – a w zasadzie sama zapowiedź realizacji tej inwestycji – spowodowała, że z kieszeni mieszkańców Olsztyna i podolsztyńskich miejscowości, wyparowało setki milionów złotych!

Mieszkańcy dzielnic sąsiadujących ze spalarnią, już odczuwają spadek wartości ich domów i mieszkań.

Właściciele domów i działek budowlanych z takich miejscowości jak Wójtowo, Ostrzeszewo, Klebark Mały – Gmina Purda wydaje się być najbardziej… dymana – muszą zapomnieć o intratnych transakcjach w handlu nieruchomościami.

Kto zechce dobrowolnie zamieszkać w strefie zero?

Ku Prawdzie:

Dziękuję za rozmowę Olsztynie!

Okazuje się, że mieszkańcy Olsztyna lubią być… dymani!

Najpierw o mały włos nie wybrali sobie za Prezydenta człowieka, który przyniósł im wstyd na całą Polskę, a teraz wybrane mniejsze zło dobrało się do ich kieszeni i wszyscy twierdzą, że… nie ma sprawy 😉

Olsztyńska “strefa zero” już powstała… w głowach mieszkańców Olsztyna!

 

 

 

6 komentarzy do “Olsztyńska “strefa zero” już powstała… w głowach mieszkańców Olsztyna!

  • Dziękuję! Im dłużej obserwuję życie publiczne, tym bardziej skłonny jestem uznać, że Polska to… PATOLOGIA 😉

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Ja tam kocham… zapach whisky… i lubię jasne piwo… bez ciemnych typów 😉 Fakt, że nie cierpię Paździochów, których w Olsztynie też do… zatrzęsienia 😉

   Odpowiedz
 • WYPADA PRZESTRZEC TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY ZAMIESZKUJĄ W OKOLICACH MIEJSCOWOŚCI: OSTRZESZEWO, SZCZĘSNE, KLEBARK MAŁY – OBUDŹCIE SIĘ!!! ZA CHWILĘ WASZYCH DZIAŁEK I DOMÓW NIKT NIE BĘDZIE CHCIAŁ KUPIĆ A JAK BĘDĄ KUPOWAĆ TO ZA MARNE PIENIĄDZE. NATOMIAST CI, KTÓRZY TU ZAMIESZKAJĄ BĘDĄ MIELI ATRAKCJE W POSTACI TRUJĄCEGO POWIETRZA, ZRZUTÓW PYŁÓW ORAZ INNYCH CIEKAWYCH ATRAKCJI. RESZTA MIESZKAŃCÓW GMINY PURDA BĘDZIE RÓWNIEŻ UCZESTNICZYŁA W ATRAKCJACH STWORZONYCH PRZEZ SPALARNIĘ A TO Z TYTUŁU ROSNĄCYCH CEN ODBIORU ŚMIECI! PAMIĘTAJ CIEBIE TO RÓWNIEŻ DOTKNIE!

  Odpowiedz
  • Dziękuję! “ANDRZEJU” siła Twojego… przekazu byłaby znacznie większa, gdybyś dał jemu twarz! Krzyk Anonimusa niczego nie zmieni. Łączmy się! Twórzmy grupy nacisku ludzi zaangażowanych, odważnych, ale nie anonimowych! Ani głos ChWS, ani Świętej Warmii, ani żadnego innego tworu, nie rozbije… betonu!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *