niedziela, 21 lipca, 2024
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

OBOWIĄZKOWA FOTOWOLTAIKA – FANABERIA EUROKRATÓW

Kolejne koszty związane z polityką klimatyczną Unii EuropejskiejObowiązkowa fotowoltaika na każdym domu i na każdym bloku. Za fanaberie eurokratów zapłacimy MY. Polacy zostaną zmuszeni do dodatkowych inwestycji w swoje nieruchomości, nawet jeśli ich na to nie stać! 

Brak instalacji fotowoltaicznej sprawi, że właściciel nieruchomości poniesie dotkliwą karę finansową oraz nie będzie mógł zbyć swojej nieruchomości.

To kolejne unijne naruszenie prawa własności w imię zielonej ideologii.

Nieruchomości znów pójdą w górę

Nie ulega wątpliwości, że przez nową odsłonę unijnej polityki klimatycznej zapłacą zwykli Polacy, którzy już dziś mierzą się z olbrzymim problemem na rynku nieruchomości.

Wysokie ceny nieruchomości w dużej mierze spowodowane są nadmiarem unijnych i krajowych regulacji, które zwiększają koszty wymagane do postawienia domu bądź mieszkania.

Nowa unijna dyrektywa wywłaszczeniowa zawiera między innymi postulat przymusowej instalacji fotowoltaicznej, która jeszcze w tej dekadzie miałaby zostać zainstalowana na każdym budynku w UE.

Kalendarz wprowadzania tego rozwiązania wygląda następująco: od

2026 roku – wszystkie nowe budynki publiczne i komercyjne o powierzchni użytkowej ponad 250 m2.
2027 roku – wszystkie już istniejące budynki publiczne i komercyjne o powierzchni użytkowej ponad 250 m2.
2029 roku – wszystkie nowe budynki, również domy jednorodzinne.

Nie ulega wątpliwości, że co do zasady fotowoltaika jest dobrą inwestycją w nasze domu. Pod jednym warunkiem: że nas na nią stać.

Tymczasem ceny nieruchomości wciąż rosną, a Unia Europejska tylko się do tego przykłada. Przyklaskuje temu prawie cała polska scena polityczna.

Nikt poza Konfederacją nie przeciwstawia się unijnej polityce klimatycznej.

Konfederacja zamierza doprowadzić do spadku cen nieruchomości o 30 proc. A osiągnąć to możemy dzięki deregulacji obecnego prawa.

Znaczną część obecnej ceny nowego domu bądź mieszkania „zawdzięczamy” krajowym i unijnym standardom, które powstały w ciągu ostatnich lat.

Dosyć tego!

Każdego pracującego Polaka ma być stać na własne mieszkanie albo wybudowanie własnego domu!

Własnej twierdzy – jak mówił mec. Michał Wawer podczas wielkiej konwencji programowej Konfederacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *