środa, 4 października, 2023
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

KONSTYTUCJA WOLNOŚCI – TAK CHCEMY ŻYĆ

Za nami wielka konwencja programowa Konfederacji! 24 czerwca odbyła się jedyna w swoim rodzaju konwencja programowa Konfederacji, w której wzięło udział ponad 3 tysiące osób, a dziesiątki tysięcy oglądały relacje live w Internecie.

Wydarzenie odbyło się na hali Expo XXI w Warszawie, gdzie liderzy Konfederacji zaprezentowali program wyborczy – Konstytucję Wolności – z którym pójdziemy do wyborów tej jesieni.

Głos na konwencji zabrali: Krzysztof Bosak, Sławomir Mentzen, Anna Bryłka, Sławomir Tyszka, Michał Wawer, Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Grzegorz Braun, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Płaczek.

Całe wydarzenie poprowadziła znana z gal KSW niezastąpiona Paulina Klimek.

Pragniemy dotrzeć z naszymi postulatami do każdego Polaka, pragniemy udowodnić, że jest trzecia droga pomiędzy PiS-em a Platformą. I tą siłą jest Konfederacja!

Konstytucja Wolności

Szerokie i wyczerpujące opracowanie naszego programu to komplementarne rozwiniecie tego, co przez ostatnie 4 lata udało nam się wypracować.

Konstytucja Wolności zawiera m.in. 19 projektów ustaw, które w ostatniej kadencji zaproponowaliśmy w Sejmie.

Choć nie spotkały się one z poparciem Bandy Czworga, to Polacy mieli szanse zauważyć, że merytoryczna opozycja w Polsce jest możliwa.

Możliwy jest także merytoryczny rząd!

Podczas sobotniej konwencji współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen przybliżył plan uproszczenia prawa podatkowego oraz wielkiej obniżki podatków.

Konfederacja chce wyrzucić liczące 1162 strony ustawy podatkowe (o PIT, o CIT, o VAT) do śmietnika.

Prawo w Polsce musi być proste i czytelne, tak aby każdy mały i średni przedsiębiorca mógł rozliczyć się samodzielnie, bez potrzeby zatrudniania specjalistów.

Konfederacja proponuje także natychmiastową likwidację 15 podatków i opłat oraz obniżenie cen paliw  i energii, poprzez redukcję opodatkowania.

PiS boi się przeciwstawiać unijnej machinie biurokratycznej, Platforma obiecuje za to pełną podległość Brukseli.

Ostatecznie obie główne partie mainstreamowe mają do zaoferowania to samo – podległość.

Konfederacja będzie prowadziła skuteczną politykę unijną, opartą o polski interes narodowy.

Nie będziemy wdrażać sprzecznych z Konstytucją RP oraz Traktatami UE dyrektyw, takich jak zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych czy zakaz ogrzewania domów gazem.

Nie zamierzamy również dopuścić do sytuacji, w której unijni urzędnicy i sędziowie z TSUE dyktować chcą nam ustrój wymiaru sprawiedliwości. Polak jest w Polsce gospodarzem!

Od początku Konfederacja podkreśla konieczność reformy systemu edukacji.

Bon edukacyjno-opiekuńczy to nasze remedium na niską jakość kształcenia. Komercjalizacja oraz otwarcie się na sektor prywatny da rodzicom większą kontrolę nad miejscem kształcenia ich dzieci. Od żłobka po szkołę ponadpodstawową.

Gdy polskie rynki zalewało zboże z Ukrainy, tylko Konfederacja stawała w obronie rodzimych rolników, którzy w wyniku nieuczciwej konkurencji zalegalizowanej przez Komisję Europejską tracili dorobek kilku lat życia.

Rzecznik Prasowa Konfederacji Anna Bryłka zapewniła, że:

Konfederacja gwarantuje rolnikom stabilność, przewidywalność i spokojną pracę. A konsumentom bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności.

Otwarta wojna tocząca się za naszą wschodnią granicą pokazała, że Polska musi się skupić na odbudowie własnego potencjału militarnego.

Konfederacja nie zamierza się ograniczyć do gwarancji bezpieczeństwa Polski w oparciu o sojusze i organizacje międzynarodowe.

Doskonale wiemy również, że nie wystarczy drogi sprzęt, aby Polska była bezpieczna.

Chcemy budować postawy proobronne oraz kulturę posiadania broni. To obywatel jest fundamentem bezpieczeństwa narodowego.

Polityka energetyczna PiS-SuwPol dąży do uzależnienia Polski od importu drogiej energii w postaci paliw, technologii oraz komponentów do produkcji elektrowni wiatrowych i słonecznych.

Unijne regulacje z kolei dążą do likwidacji polskiego sektora energetycznego opartego o węgiel. Polska ma prawo do wykorzystywania swoich bogactw naturalnych oraz do rozwoju nowych technologii w swoim tempie i na swoich warunkach.

Spowolnienie gospodarcze Polski w żaden sposób nie poprawi klimatu na ziemi w momencie, gdy każdego roku Indie i Chiny zwiększają wydobycie węgla o wielokrotności polskiej produkcji tego surowca.

Postulujemy polski miks energetyczny oparty o węgiel, atom, gaz, geotermię, biogaz oraz odnawialne źródła energii.

Konstytucja Wolności to także rozwiązania mieszkaniowe.

Zwiększymy podaż gruntów i nieruchomości, uprościmy procedury i ograniczymy zbędną biurokrację, która spowalnia rozwój mieszkalnictwa w Polsce.

Wyrzucimy do kosza unijne i krajowe regulacje, które podwyższają koszt budowy metra kwadratowego mieszkania, dzięki czemu ceny nieruchomości spadną o 30%.

Choć mówi się, że komunizm upadł w 1989 roku, to w rzeczywistości jego duch wciąż przechadza się szpitalnymi korytarzami.

Polska ochrona zdrowia znajduje się w wielowymiarowym i pogłębiającym się kryzysie.

Nieefektywne zarządzanie, braki kadrowe oraz absurdalne zasady finansowania związane są z monopolem państwowym, jaki posiada NFZ.

Konfederacja chce, aby to Polacy decydowali o tym, u kogo chcą leczyć siebie i swoją rodzinę. Proponujemy bon zdrowotny oparty o mechanizmy rynkowej konkurencji.

Pacjent występujący w roli klienta będzie mógł wybrać najlepszą opcję dla siebie i nie będzie zamknięty w niekonkurencyjnym systemie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z tymi postulatami zjednoczona drużyna Konfederacji idzie do wyborów.

Cały program ideowej prawicy zawarty w Konstytucji Wolności wynosi ponad 100 stron i jest dostępny na naszej stronie.

Zachęcamy, aby zajrzeć do Konstytucji Wolności po więcej szczegółów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *