czwartek, 25 lipca, 2024
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

KONIEC STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO – 3 LATA LOCKDOWNU

1 lipca nastąpił koniec stanu zagrożenia epidemicznego, który przez ponad 3 lata rząd PiS i Suwerennej Polski utrzymywał w Polsce w sposób nielegalny, niekonstytucyjny i niszczycielski. Bilans stanu państwa polskiego po tym czasie jest makabryczny.

Przez cały ten czas rząd PiS paraliżował polską gospodarkę, system ochrony zdrowia oraz edukację. Koszty tej operacji będziemy ponosić przez najbliższe dziesięciolecia.

Osoby za to odpowiedzialne nie tylko nie poniosły żadnych konsekwencji karnych, ale dalej współuczestniczą w rządzeniu państwem.

Bilans 3 lat lockdownu

Bilans rządowych ustaw covidowych jest tragiczny. Zwrócili na to uwagę podczas konferencji prasowej Konfederacji: mec. Michał Wawer, Bartłomiej Pejo oraz Grzegorz Płaczek.

200 tysięcy nadmiarowych zgonów

PiS pobił smutny rekord polegający na największej ilości śmierci od czasów II Wojny światowej.

Wskutek paraliżu w służbie zdrowia zmarło we własnych łóżkach 200 tysięcy Polaków, którym odmówiono opieki medycznej.

Za rządów PiS śmiertelną chorobą okazywało się zapalenie wyrostka robaczkowego. Wstrzymano również leczenie chorób onkologicznych.

Odpowiedzialny za ten stan rzeczy Adam Niedzielski dalej pełni funkcję Ministra Zdrowia.

Paraliż systemu edukacji

Całe pokolenie straciło 2 lata nauki, które zastąpione zostało tzw. edukacją zdalną. Specjalnie dla nich PiS obniżył nawet poziom egzaminów maturalnych.

Prawda jest taka, ze dorosłe życie poziomu nie obniży, a przez decyzje polityków partii rządzącej, wspieranej przez część opozycji (z wyjątkiem Konfederacji) nie nadrobią tych braków.

Lockdown sprawił również, ze rekordowa liczba młodych osób pozbawionych normalnych relacji towarzyskich potrzebuje pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Masowy dodruk pieniądza

Bezprawny lockdown wiązał się z koniecznością wypłacania wielomiliardowych tarcz, które wydawane były na niejasnych zasadach.

Tarcze te miały zastąpić odszkodowania, które powinny być wypłacone przedsiębiorcom w myśl konstytucyjnych zapisów dotyczących stanów nadzwyczajnych.

Powołany przez Bandę Czworga Fundusz Covidowy stał się alternatywną formą finansowania programów rozdawniczych PiS.

Bezpośrednim skutkiem masowego dodruku pieniądza była inflacja, która cały czas utrzymuje dwucyfrowy wynik.

Tysiące bankructw

Bezprawne zakazywanie ludziom prowadzenia działalności gospodarczej przyczyniło się do upadku setek tysięcy, głównie małych przedsiębiorstw. Zamykano restauracje, fryzjerów, nawet cmentarze.

To wszystko niosło za sobą tragiczne konsekwencje, za które nie zapłacili politycy obozu rządzącego, lecz zwykli obywatele.

Segregacja sanitarna

Lockdown to również obowiązek noszenia maseczek, obowiązek, który przybrał formę tragiczną i komiczną jednocześnie. Kobiety w ciąży były zmuszone do noszenia maseczek w trakcie porodu, odmawiano im kontaktu z bliskimi.

Niezaszczepionym członkom rodziny nie pozwalano nawet odwiedzać chorych na łożu śmierci. Segregacja sanitarna była obecna również w służbach mundurowych i systemie opieki zdrowia, a także na uczelniach.

We wszystkich tych sprawach interweniowała Konfederacja.

Nierozliczone afery

PiS wydał miliardy złotych na szwalnie maseczek, respiratory od handlarza bronią oraz nikomu niepotrzebne szczepionki, za których utylizację trzeba było dodatkowo płacić.

Znów w przypadku tych afer, zarówno Łukasz Szumowski, jak i Adam Niedzielski nie zostali za nieprawidłowości i ciemne interesy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Znajdująca się w rękach Ziobry i Kaczyńskiego prokuratura odmawiała wielokrotnie podjęcia śledztwa w sprawach oczywistej niegospodarności oraz możliwej korupcji na szczytach władzy.

Celem politycznym Konfederacji jest odbicie prokuratury z rąk obecnego rządu oraz powołanie do niej ludzi mających odwagę postawić twórców zbrodniczej polityki lockdownowej przed sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *