Koalicja antysystemowa pod podziałami! Kukiz’15 knuje?!

Gdy otrzymałem kolejny numer biuletynu Kukiz’15 Potrafisz Polsko, nie myślałem, że w jego zawartości znajdę coś ciekawego, co odróżniałoby go, od sztampowych gazetek partyjnych, znanych nawet z lat PRL-u.

Przy pierwszym, przelotnym rzucie oka na biuletyn, zatrzymałem się tylko na tekście marszałka Sejmu z ramienia Kukiz’15 Stanisława Tyszki „Dobra zmiana” to żadna zmiana!

W pełni zgadzam się z tezami autora, dlatego zamieszczam fotkę przedmiotowego tekstu. Przytoczę jedno zdanie:

Prawdziwa zmiana nie może polegać na wymianie jednych funkcjonariuszy partyjnych na innych, ale na naprawie instytucji!

Bardzo to pasuje do sytuacji w instytucji, która mnie interesuje najbardziej, czyli w Policji. Żadnych ruchów PiS-u, mających na celu reformę tej patologicznej organizacji a jedynie wątpliwej wartości ruchy kadrowe.

 

koalicja antysystemowa

Sensacyjną wiadomość przeczytałem w rubryce „Cytat miesiąca”. Kukiz’15 śmiało deklaruje:

Chcemy zmienić Państwo. Tworzymy antysystemową koalicję pod podziałami.

No proszę, nauka nie idzie w las. Ruch obywatelski przejmuje typowe metody partyjne, i  będzie knuć pod przeciwnikiem. Brawo! To super metoda, którą Paweł Kukiz przećwiczył wobec 3 tysięcy odrzuconych woJOWników.

Utworzył listy wyborcze „pod podziałami” i wprowadził do Sejmu 42 samurajów. Polityka ocenia się – przede wszystkim – poprzez jego skuteczność, dlatego i tu życzę Pawłowi sukcesu!

Koalicja antysystemowa pod podziałami, czy ponad podziałami, jest niezbędna, by odciąć od koryta beneficjentów Okrągłego Stołu. By skończyć z republikami kolesiów z rodowodem PeOwskim czy PiSowskim. By uzmysłowić ludziom, że Nowoczesna republika kolesiów, będzie miała – przede wszystkim – na względzie… konserwatywne interesy swoich mocodawców, a nie interes Narodu, konieczna jest zmiana Konstytucji. Tego, bez koalicji antysystemowej nie osiągnie żaden ruch, żadna partia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *