sobota, 25 maja, 2024
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

ZBRODNIE PAŃSTWA IZRAEL

W Strefie Gazy wojska izraelskie zabiły z zimną krwią 7 osób, członków akcji humanitarnej World Central Kitchen. Wszystko wskazuje na to, że była to zaplanowana akcja o znaczeniu strategicznym. Jako Konfederacja nie pozostawimy tak tej sprawy, zamierzamy zmusić rządzących do odpowiedniej reakcji.

Konflikt palestyńsko-izraelski trwa od początku powstania państwa żydowskiego w Palestynie. Obie strony przez ostatnie kilkadziesiąt lat dopuszczały się działań terrorystycznych, gdzie cierpieli niewinni ludzie.

W każdym konflikcie jednak ostatecznie wygrywa silniejszy. Nie da się ukryć, że w tym konflikcie to Izrael ma większe możliwości.

W odwecie za atak Hamasu w październiku ubiegłego roku siły izraelskie rozpoczęły szeroką ofensywę w Strefie Gazy.

Od tamtego momentu trwa w regionie olbrzymi kryzys humanitarny. Bombardowane są szpitale, głodują dzieci, a w ciągu pół roku śmierć poniosło już ponad 30 tys. Palestyńczyków, w tym kobiety i dzieci.

Wolontariusze organizacji World Central Kitchen dostarczyli już 100 ton żywności mieszkańcom Strefy Gazy.

Wśród nich był polski wolontariusz z Przemyśla, którego konwój humanitarny został ostrzelany przez wojska Izraela trzykrotnie.

Strona izraelska doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że strzela do niewinnych ludzi.

Obserwator ONZ Francesca Albanese stwierdziła, że atak ten miał na celu przerwanie akcji humanitarnej w Strefie Gazy.

To była zbrodnia wojenna i nie możemy tego tak zostawić, w końcu zginał jeden z naszych rodaków!

Za krytykę zbrodniczej polityki Izrael oskarża nas o antysemityzm.

Do sprawy natychmiast odnieśli się politycy Konfederacji, w tym wicemarszałek Krzysztof Bosak, który wprost nazwał bestialskie działanie Państwa Izrael zbrodnią wojenną.

W odpowiedzi ambasador Izraela w Polsce Yacov Livine nazwał go „skrajnie prawicowym antysemitą”.

Podobnie zaatakował posła Grzegorza Brauna. Z ust ambasadora nie padło jednak słowo „przepraszam”…

To efekt 30 lat uprawiania lizusowskiej polityki wobec państwa Izrael.

Musimy z tym skończyć i jednoznacznie potępić akty terroru ze strony Państwa Izrael, zwłaszcza, że ofiarą stał się polski obywatel!

Konfederacja żąda realnych działań ze strony Państwa Polskiego 

Reakcja polskiego rządu na ten akt agresji jest nieadekwatna.

Nawet prezydent Andrzej Duda boi się użyć odpowiednich słów, takich jak „zbrodnia wojenna” oraz „mord”, bo to właśnie mordu dokonano na polskim obywatelu.

Dziś w Sejmie Konfederacja ogłosiła, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu złożymy projekt uchwały potępiającej dokonaną przez wojska Izraela w Gazie zbrodnie wojenną.

Nie zgadzamy się na łamanie podstawowych praw człowieka w Palestynie i zaapelujemy o powołanie niezależnej, międzynarodowej komisji, która wyjaśni szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Nie pozwolimy, aby tę sprawę zamieciono pod dywan.

Cały czas badamy sprawę i postaramy się zrobić wszystko co w naszej woli, aby wyjaśnić tę sprawę i uczynić zadość sprawiedliwości.

Koniec z przymykaniem oka na zbrodnie Izraela!

Pozdrawiam, Paweł Usiądek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *