czwartek, 25 lipca, 2024
Życie Olsztyna

Olsztynem rządzą stare układy!

Elżbieta Wirska – radna Rady Miasta Olsztyn z klubu Prawo i Sprawiedliwość – w programie Po stronie prawdy Telewizji TRWAM emitowanym  na żywo – 14 września – stwierdziła, że Olsztynem nadal rządzą stare układy, a projekt budowy elektrociepłowni jest niebezpieczny!

Adam Ślusarski:

Czy to prawdą jest, że tu jest tak: tajne przez poufne, że wy jako radni, nie macie prawa dostępu do tego, o czym prezydent negocjuje z firmami?

Elżbieta Wirska:

Ja mam takie odczucie i taki mam żal niestety. Z niepokojem przyglądam się, że projekt wbrew oporowi społecznemu jest przesuwany dalej. Miasto wytwarza kolejne dokumenty, które dostarcza do ministerstwa celem akceptacji tego projektu.

W ocenie społeczników, radnych miasta z klubu PiS, ten projekt po prostu jest niezintegrowany. On ma zaspakajać dwa cele: zabezpieczenie mieszkańców w ciepło, oraz prawidłowa gospodarka odpadami.

My uznajemy, że te cele będą źle zrealizowane. Wręcz w sposób niebezpieczny! Wybrano najwyższe koszty budowy elektrociepłowni. Ten projekt jest niebezpieczny w sensie środowiskowym.

Miasto udowadnia, że nie ma zagrożenia, ale powszechna wiedza jest taka, że zarówno opary jak i żużle, są bardzo niebezpieczne dla ludzi. 

: Proszę nam wytłumaczyć. Czegoś tu nie rozumiem? Jesteście radnymi opcji rządzącej aktualnie w Polsce, a więc ministerstwa są przez Prawo i Sprawiedliwość obecnie obsadzone. Co takiego się dzieje, przepływ informacji nie taki, o co tu chodzi?

EW: Chcieliśmy przesłać sygnał do góry. Ministerstwo jest najprawdopodobniej otoczone grupami doradczymi, które nie sprzyjają nowemu rządowi. Niestety, miastem rządzą jeszcze stare układy.

Radni PiS-u nie docierają do ministerstw. My chcemy się przebić. Może państwa redakcja nam pomoże. Bardzo wierzymy w Telewizję TRWAM. Zawsze nam pomagała.

Ministerstwo rozwoju musi się wsłuchać w głos społeczny. Ja się odwołuję jeszcze do pana Jarosława Kaczyńskiego, który był kilka lat temu i powiedział, że energetyka ciepło nie może nigdy przejść w ręce prywatne.

Dla mnie… bomba!

Działacze PiS i koalicjanci przyznają, że nie mają kontaktu z “górą”!

Panie Jerzy Szmit, bycie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa chyba do czegoś zobowiązuje?!

Czy to już alienacja, czy zwykłe olewanie członków tej samej partii i koalicyjnej, ale działających na… zadupiu, a nie w centrali?

 

 

 

wieslaw-korniejczyk
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Też liczę na to, że wreszcie w Olsztynie coś się dobrego zadzieje 😆

 

2 komentarze do “Olsztynem rządzą stare układy!

  • Pęd za mamoną i byciem na świeczniku zdominował umysły tzw. działaczy. To powoduje, że stary poskomunistyczny układ wciąż ma się w Olsztynie dobrze i ma ciche wsparcie wszystkich pomagdalenkowych klanów. Wszystkich. Czerwona flaga wciąż powiewa nad Olsztynem a los mieszkańców nadal w rękach bezdusznych zakłamanych aparatczyków. Położymy temu kres robiąc trzęsienie w mieście. Są przesłanki, że część ludzi z układzików przerwie zmowę milczenia i zaczną sypać dillowców. Niektórzy nie mają już nic do stracenia i odkrywają karty. Zatem czekajmy bo będzie się działo.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Tadeuszu… podziwiam Twój zapał i entuzjazm w tępieniu w Olsztynie “czerwonej zarazy” i nie tylko 😉 Oby to nie było na zasadzie: czekaj tatka latka ;(

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *