środa, 24 kwietnia, 2024
FilmŻycie Olsztyna

Parada przedszkolaków z gąsienicą!

15 maja nakręciłem klip z Parady Wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na Kortowiadzie 2014

Tak naprawdę nie sfilmowałem parady wydziałów, ponieważ jak napisałem we wpisie, w tym czasie byłem w kinie. Nakręciłem dosłownie 2 minutki filmiku z tego, co zobaczyłem po przejściu parady. Uwieczniłem krótki przemarsz 3 chłopaków z finałem na ulicznej latarni. Zdjęcia są na tyle niewyraźne, że z pewnością nie naraziłem ich na rozpoznanie. Zresztą, poprzez udział w wydarzeniu medialnym, każdy człowiek wyraża zgodę na możliwość jego sfilmowania i opublikowania ogólnego wizerunku, bez podawania danych osobowych.

Dodatkowo pokazałem jak sprawnie działają służby porządkowe… i  tyle. Dla jaj dodałem swój wokal, i całość wydała mi się na tyle interesująca, że udostępniłem ten filmik Wam i internautom.

Po opublikowaniu filmiku pojawiły się głosy, że ja działam na szkodę studentów i Olsztyna. Nic bardziej mylnego i bzdurnego. Ja pokazałem to, co widziałem. To jest mój kawałek PRAWDY o Kortowiadzie! Filmików z Kortowiady 2014 jest już w internecie bardzo dużo, i jest na nich uwieczniona prawda każdego, który to filmował. Od studentów oczekiwałem więcej tolerancji i luźniejszego podejścia do tematu.

Mało tego, ja w komentarzach do artykułów publikatorów elektronicznych ganiących zachowanie bawiących się studentów na Kortowiadzie, broniłem ich. Dopóki zabawa nie przeradza się w chamstwo i łamanie prawa, to ja będę taką postawę popierał całym sercem.

Tegoroczna Kortowiada – tak jak słyszałem – była imprezą bardzo udaną. Co najważniejsze, była imprezą bezpieczną! Brawo studenci i organizatorzy. Mam nadzieję, że wkrótce nagram wywiad ze studentem, który przekaże mi swoją prawdę o Kortowiadzie… i będzie to prawda zgodna z moją! Studenci bawili się setnie i służby porządkowe działały super.

Już czuję się blogerem pełną gębą, to i aparat mam pod ręką. Dzisiaj wracając z banku zauważyłem, że trwa parada przedszkolaków! Ubrani w kamizelki ostrzegawcze, spięci dżdżownicą, od razu zdobyli moją sympatię i podziw! Musiałem to sfilmować…. i to zrobiłem.

Widząc karnie maszerujących przedszkolaków nasunęła mi się refleksja, że jak dożyję, to może sfilmuję ich na Kortowiadzie np. 2024! Tymczasem brawo przedszkolacy za piękny przemarsz chodnikami Olsztyna.

2 komentarze do “Parada przedszkolaków z gąsienicą!

  • Też czasami widuję takie wycieczki i wzruszają mnie mali ludzie, ciekawi świata. Ważne, że już od dziecka wpaja się im zasady bezpieczeństwa.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci! Okazuje, że już Horacy to powiedział: czym nasiąknie świeży dzban, tym długo pachnie 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *