sobota, 25 maja, 2024
Kukiz'15MuzykaPolityka

Paweł Kukiz od zawsze był moim fanem!

Wiedziałem, że Paweł Kukiz ma fanów w całej Polsce. Wiadomo – rockmen od lat 80-tych ub. wieku!

Nie bardzo znałem fascynacje muzyczne Pawła Kukiza. Od czego jest internet?

Sprawdziłem notkę biograficzną Pawła Kukiza na wp – i znalazłem to:

Paweł Kukiz urodził się 24 czerwca 1963 roku w Paczkowie w województwie opolskim. Młodość spędził w Niemodlinie.
Już podczas pobytu w tamtejszym liceum dała o sobie znać jego buntownicza natura. Paweł Kukiz przez długie włosy i hippisowskie poglądy wielokrotnie miał problemy z nauczycielami.
Potem przyszła fascynacja ruchem punkowym, która towarzyszyła mu także we Wrocławiu, gdzie rozpoczął studia administracyjne na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.
Jednak nauka nie zawładnęła umysłem Kukiza tak, jak chcieliby jego rodzice. Nad studiowanie przedkładał szeroko rozumiane życie studenckie, wizyty w młodzieżowych klubach i na koncertach.
W tym samym czasie objął funkcję wokalisty w zespole CDN, z którym koncertował na festiwalu w Jarocinie. Bezkompromisowe teksty i punkowa energia zjednały im małe, ale wierne grono fanów.

Dalej był zespół Hak, Aya RL, krótki romans z Emigrantami i długa podróż z Piersiami. Któż z mojego pokolenia nie zna takich hitów Pawła jak: Skóra, Lombardino, ZChN zbliża się czy Całuj mnie. Nie dziwota, że Paweł ma w kraju wielu zagorzałych fanów.

Dzisiaj, przeglądając profile facebookowe potencjalnych kandydatów na “jedynkę” w okręgu 35, trafiłem na stronę Piotra Andruszkiewicza z Giżycka i… oniemiałem!

Młody i chyba przystojny – tu ocenę ostateczną pozostawiam płci przeciwnej – to on jest. A co z inteligencją i doświadczeniem życiowym?

Piotr Andruszkiewicz 17 sierpnia o godzinie 19,17 na swojej stronie facebookowej umieścił post:

Paweł Kukiz od zawsze był moim fanem 🙂 powiedziałem “do zobaczenia za tydzień w Giżycku”

Analizując fotkę i treść wpisu, dochodzę do wniosku, że Paweł Kukiz gdy spotkał w Warszawie Piotra Andruszkiewicza to powiedział mu, że jest jego fanem od zawsze, i za tydzień przyjedzie do Giżycka, by go posłuchać.

A może Piotr Andruszkiewicz uzyskał już od Pawła obietnicę, że będzie “jedynką” w 35 okręgu? Stąd taka sensacyjna wiadomość! Ciekawe jaki repertuar będzie prezentować Piotr Andruszkiewicz?

Resume: jeżeli ja jestem za stary dla Ruchu Kukiza i moje wykształcenie, doświadczenie, etyka i transparentność już na starcie przegrywają z młodością ludzi o proweniencji Nikosia Dyzmy … to ja dziękuję za takie towarzystwo!

30.08.2015 r.

Dzisiaj na “Marszu referendalnym” w Warszawie spotkałem… Piotra Andruszkiewicza. Poznaliśmy się, przeszliśmy na “ty” i zapytałem się Piotra o jego wpis, który opisałem powyżej.

Piotr wyjaśnił, że był to tekst napisany w pełni świadomie. Zrobił żart dla swoich czytelników. No cóż… w mojej ocenie żart się udał!

Mnie nabrałeś i niesprawiedliwie wywiodłem Twoje korzenie od Nikosia Dyzmy.

Przeprasza nieutulony w… rzalu i bulu Stanisław Olsztyn 😉

4 komentarze do “Paweł Kukiz od zawsze był moim fanem!

 • Cel uświęca środki -przejęzyczenie Nie jestem z Ełku ale miasto kwitnie Młody zdolny chce coś osiągnąć dajmy mu szansę pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Rzeczywiście – Ełk rozkwitł w ostatnich czasach… i to bardzo. Mam porównanie, bo w Ełku ukończyłem szkołę średnią i zdałem maturę w ub. wieku. Jak byłem ostatnio w Ełku – w 2014 roku – to zauważyłem zmiany… kolosalne, oczywiście na plus. Szkopuł w tym, że to z pewnością nie zasługa tego ambitnego… mieszkańca Giżycka. Szansę to może mu dać Paweł Kukiz, ja bym nie dał, bo wiem z pewnego źródła, że jego miłość do JOW i Pawła Kukiza, to tylko… wakacyjna miłość 😉

   Odpowiedz
 • Czy nie przesadzasz w krytyce potencjalnych kandydatów na lidera listy? Przecież Piotr Andruszkiewicz ma parcie na Wiejską większe niż niejeden obecny poseł… a że inni go nie chcą, bo za młody, to poczuł miłość do JOW-ów i Pawła Kukiza. Wakacyjna miłość w rozkwicie!

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ile z 4000 “listów miłosnych”, które wpłynęły do Ruchu Kukiza, to wakacyjne zauroczenia? Okaże się przy urnach. Jeżeli te 4000 osób, to prawdziwi boJOWnicy Pawła Kukiza, to o sukces wyborczy nie będzie trudno. Jeżeli większość z tych 4000 osób okaże się tylko harcownikami, to na Wiejskiej nie będzie ani Pawła Kukiza ani jego… wakacyjnych miłości 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *