wtorek, 5 marca, 2024
Policja

Pomóż policji w ujęciu sprawcy kradzieży rozbójniczej

Olsztyńscy kryminalni wyjaśniają sprawę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie centrum handlowego przy Al. Piłsudskiego w Olsztynie.

Mężczyzna w wieku około 35 lat wykorzystując chwilę nieuwagi personelu, ukradł dwie pary koszulek  i spodenki sportowe. Sprawca kradzieży został zauważony w momencie włączenia się alarmu podczas wychodzenia ze sklepu.

W bezpośredni pościg za złodziejem ruszył jeden z pracowników sklepu. W trakcie ucieczki w pewnym momencie sprawca kradzieży zatrzymał się i kilkakrotnie uderzył pracownika sklepu w twarz. Sprzedawca zakończył pości na ul. Mickiewicza w momencie gdy stracił z oczu uciekiniera. Następnie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

W chwili obecnej policjanci wykonują szereg czynności zmierzających do ustalenia personaliów i miejsca przebywania młodego mężczyzny. W sklepie w którym dokonano kradzieży zamontowane były kamery, dzięki którym możliwe jest opublikowanie wizerunku sprawcy.

Wygląd sprawcy: wiek ok. 35 lat, wzrost ok. 180 cm, atletyczna budowa ciała, ciemna karnacja, czarne włosy oraz zarost. Mężczyzna ubrany był w białą koszulę i czarne krótkie spodenki. Sprawca w chwili przestępstwa miał również przy sobie czarny plecak.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego osobiście przy ul. Partyzantów 23 w Olsztynie lub pod nr telefonu 601 457 510, lub 997, 112. Informacje można również wysyłać mailowo:prasowy@olsztyn.ol.policja.gov.pl Policja zapewnia anonimowość. RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *