niedziela, 21 lipca, 2024
PolicjaŻycie Olsztyna

Na trzeźwo tego nie przeżyję!

53-letnia mieszkanka Szczytna ukradła w jednym z miejskich marketów dwie butelki markowego alkoholu. Gdy ochrona sklepu poinformowała ją, że wzywa policję, ta oświadczyła, że: na trzeźwo tego nie przeżyję! I natychmiast wypiła część zawartości jednej z butelek. W końcowym efekcie trafia do… szpitala.

Wczoraj wczesnym przedpołudniem szczycieńscy policjanci zostali wezwani do jednego z miejskich marketów, gdzie doszło do kradzieży sklepowej.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali 53-letnią kobietę pod opieką ochrony sklepowej.

Kobieta narzekała na złe samopoczucie i bliżej nieokreślone bóle wewnątrz brzucha. Policjantom powiedziała, że nie po to ukradła alkohol, żeby go teraz oddawać i … że na trzeźwo tego nie przeżyję!

Wódka gatunkowa, którą 53-latka przywłaszczyła, byłą na tyle mocna, że spożyta tak gwałtownie wpłynęła na samopoczucie kobiety.

Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego na skutek uskarżania się pacjentki na nieokreślone bóle wewnętrzne, podjęła decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala na obserwację.

Taki przebieg tej interwencji nie wpłynie na złagodzenie postępowania karnego wobec 53-latki.  Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie kobiety za dokonaną kradzież sklepową.

Kodeks wykroczeń przewiduje za ten czyn karę aresztu, ograniczenia wolności albo karę grzywny.

KPP Szczytno i Zespół Prasowy KWP Olsztyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *