poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Jeśli chcemy osiągnąć sukces, to musimy to zrobić razem!

17 kwietnia 2018 roku miała miejsce kolejna Rozmowa o Ojczyźnie. Na odczyt zatytułowany: Centralny Okręg Przemysłowy – znaczenie dla odbudowy niepodległej Polski, szedłem… jak na skazanie. Oczekiwałem, że będą… nudy, bo cóż ciekawego i nowego można się dowiedzieć o przedwojennej idei uprzemysłowienia II RP?

Na szczęście myliłem się, nawet co do prelegenta. Nie pamiętałem, że już miałem niewątpliwą przyjemność słuchania tego, co i jak mówi prof. Andrzej Kozłowski.

W październiku 2014 roku uczestniczyłem w Czwartku u Ekonomistów i już wtedy dostrzegłem, że profesor swoją ogromną wiedzę w dziedzinie ekonomii, przekazuje ze swadą!

Na wstępie prof. Andrzej Kozłowski powiedział, że będzie mówił pół godziny.

Okazało się, że temat tak wciągnął profesora, że nikt nie zwrócił uwagi, że profesorskie gadanie skończyło się dopiero… po godzinie.

Nie będę streszczał tego co powiedział prof. Andrzej Kozłowski, ale zapewniam, że warto obejrzeć ten godzinny filmik.

Najważniejsze, że nie było to przytaczanie dat i faktów o COP-ie, a profesorska refleksja na temat naszej aktualnej sytuacji ekonomicznej, na kanwie pomysłu Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Znakomitym podsumowaniem tej Rozmowy o Ojczyźnie, było końcowe stwierdzenie prof. Andrzeja Kozłowskiego:

Jeśli chcemy osiągnąć sukces, to musimy to zrobić razem!

Czy to możliwe? Czy wobec braku – w obecnej chwili – realnego zagrożenia dla naszej niepodległości, jesteśmy w stanie przestać się kłócić i razem dążyć do sukcesu ekonomicznego?

Mam wątpliwości. Ale próbować i nawoływać do tego… warto!

Dziękuję profesorze za tak w sumie… optymistyczny wykład!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *