wtorek, 16 lipca, 2024
InformacjeWojskoZdrowieŻycie Olsztyna

Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej dołączyła do czwartej edycji akcji: Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego, której celem jest zachęcanie społeczeństwa do oddawania krwi.

Akcja Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego to z jednej strony wydarzenie patriotyczne, działanie patriotyczne i historyczne, edukacyjne, ale przede wszystkim akcja zachęcająca do oddawania krwi w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Celem projektu jest upamiętnienie żołnierzy walczących w Powstaniu Warszawskim, a także propagowanie w społeczeństwie szlachetnej idei honorowego dawstwa krwi.

W ramach akcji, krew będzie można oddać 1 sierpnia 2019 roku, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Dla pierwszych 50 osób przygotowane zostały patriotyczne kubki przypominające o Powstaniu Warszawskim.

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym dniu, będą promować ideę transplantacji, zdrowego stylu życia, krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku.

W ten sposób, będą realizować misję WOT jaką jest wspieranie lokalnych społeczności.

Dzięki czwartkowej zbiórce w Olsztynie krew trafi do osób z województwa warmińsko-mazurskiego, a w okresie letnim jest ona szczególnie potrzebna.

To już czwarta edycja akcji. W poprzednich latach akcje odbyły się m.in. w takich miastach jak: Szczecin, Warszawa, Ostrowiec Świętokrzyski, Bielsko – Biała, Elbląg, Kielce.

Monika Jabłońska-Buder

Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *