czwartek, 25 lipca, 2024
FilmKulturaŻycie Olsztyna

Kino Niepodległej w olsztyńskim Parku Centralnym

Przejeżdżając w sobotni poranek przez olsztyński Park Centralny, zauważyłem ekipę, która rozstawiała… jakąś konstrukcję. Na pierwszy rzut oka nie mogłem ocenić, co z tego będzie w końcowym efekcie. Po chwili spostrzegłem osobę, która sprawiała wrażenie, że jest osobą decyzyjną w tym gronie. Krótkie pytanie i dowiedziałem się, co będzie… grane, i otrzymałem program imprezy.

27 lipca 2019 roku w olsztyńskim Parku Centralnym powstało kino pod chmurką, a właściwie Kino Niepodległej!

To Polski Instytut Sztuki Filmowej właśnie w ramach cyklu “Kino Niepodległej” przedstawia najważniejsze polskie filmy, które powstały od odzyskania niepodległości.

W Olsztynie zaprezentowano cztery filmy:

Tango – reż. – Zbigniew Rybczyński

Żywot Mateusza – reż. Witold Leszczyński

Rodzina człowiecza – reż. Władysław Ślesicki

Iluminacja – reż Krzysztof Zanussi

Okrasą całej imprezy były spotkania z Adamem Ślesickim –  synem Władysława – i z mistrzem – klasykiem polskiego kina – Krzysztofem Zanussim.

Całe spotkania zarejestrowałem i poniżej je przedstawiam.

Pogoda dopisała i wreszcie mogę napisać, że i frekwencja jak na gorące sobotnie popołudnie i wieczór była… zadawalająca na tak niszowej imprezie.

Szału nie było, ale jak policzyłem 70 osób oglądało wcale nie rozrywkowy, a dokumentalny film Rodzina człowiecza! Chapeau bas… olsztyniacy!

Kino Niepodległej – gratulacje Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej za taką fajną imprezę. Oglądanie filmów w wygodnych krzesełkach lub w fotelach, można było uprzyjemnić darmowym popcornem, kawą lub lemoniadą!

 

Spotkanie z Adamem Ślesickim

 

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *