niedziela, 3 marca, 2024
Jaka jest Twoja prawda?

#dodaj1 rodzina zaprzyjaźniona – Michał z Olsztyna

1 czerwca 2017 r. na moje pytanie: jaka jest Twoja prawda?, odpowiedział Michał, którego spotkałem w namiocie PAN w Olszynie, rozstawionym przed olsztyńskim Ratuszem.

Michał: „#dodaj1” to wydarzenie mające na celu powiadomić olsztyniaków o idei pomocy dzieciakom z Domów Dziecka, jest to „rodzina zaprzyjaźniona”.

To taka forma adopcji, ale tylko na niektóre weekendy. Osoba, która jest takim rodzicem zaprzyjaźnionym, może wziąć do siebie dziecko, do domu na weekend z Domu Dziecka i spędzić z nim dzień.

Nie muszą to być fajerwerki w stylu wyjścia do kina. Może to być zwykłe: zupa, kolacja przy stole. Ponieważ takim dzieciom, też na takich rzeczach zależy. Żeby usiąść przy stole,  przy którym są tylko cztery osoby. Chcielibyśmy powiadomić olsztyniaków o takiej opcji pomocy, i na tym polega nasze stoisko.

Ku Prawdzie: Z czyjej inicjatywy ta akcja?

Michał: Jest nas czwórka. Nasza czwórka wymyśliła ten pomysł. Nina, Kacper, Maciek, i ja Michał. Pomaga nam dwójka opiekunów, którzy pomagają nam technicznie, na przykład  w rozstawieniu namiotu.

#dodaj1Akcja zainicjowana i realizowana przez dzieci z grupy edukacyjnej Nomada. Działanie ma na celu zwiększenie świadomości dorosłych w zakresie wspierania dzieci z Domów Dziecka poprzez formę „rodzina zaprzyjaźniona” oraz rodzina zastępcza. – z ulotki, którą otrzymałem od Michała.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *