wtorek, 16 kwietnia, 2024
PolicjaŻycie Olsztyna

Szczyt bezradności dobrej zmiany w olsztyńskiej policji!

Szanowny Panie Redaktorze, w odpowiedzi na Pana artykuł przedstawiam nasze stanowisko poniżej.

Budynek mieszczący się przy ulicy Dąbrowszczaków 42 jest w strefie zabytkowej co sprawia, że remont istniejącego obiektu przewyższa koszty budowy nowego.

Poza tym rozkład pomieszczeń istniejącego budynku nie spełnia aktualnych standardów Policji.

Osoby pracujące obecnie przy ulicy Dąbrowszczaków 42 zostaną przeniesione do budynku mającego powstać wkrótce przy ulicy Pstrowskiego 3.

W tym momencie jesteśmy na etapie wyłonienia wykonawcy projektu nowego budynku (projekt już jest gotowy).

Analizując ostatnie lata, można zaobserwować, że Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie sukcesywnie inwestuje w nowe budynki oraz remontuje istniejące, w których prowadzenie remontów jest uzasadnione i możliwe, biorąc pod uwagę stawiane przed nami wymagania.

Budynek przy Dąbrowszczaków 42 zostanie przekazany na rzecz Skarbu Państwa po zakończeniu prac przy ulicy Pstrowskiego.

kom. Krzysztof Wasyńczuk

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

 

Ku Prawdzie:

Panie Krzysztofie!

Rozumiem sytuację rzecznika prasowego. Trzeba pudrować każdy kałł wydalany przez Kierownictwo. 😉  

Ja o SYFIE – takim realnym, namacalnym, dominującym – w budynku KMP przy ulicy Dąbrowszczaków 42, a Rzecznik o… świetlanej przyszłości!

Wypisz wymaluj sytuacja z programu Studio Polska.

 

Ludzie o łamaniu prawa w policji, a rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka i Przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów Sławomir Koniuszy o… problemach policji i wskaźnikach.

Normalnie… kliniczne przykłady zespołu Downa 😉

Odpowiedź rzecznika prasowego Komendanta KWP w Olsztynie może satysfakcjonować tylko tego, kto nie myśli samodzielnie.

Dla mnie i dla Czytelników Ku Prawdzie to mowa trawa, która tylko potwierdza, że w policji nic się nie zmieniło od powstania PRL-u 😉

Znając procedury w policji to mogę śmiało prognozować:

W SYFIE w KMP Olsztyn, pełnić służbę i pracować będą ludzie jeszcze przez co najmniej 5 lat!

I to rozumiem!

Związek Zawodowy Policjantów reprezentowany przez Sławomira Koniuszego, ma głęboko w 3D potrzeby szeregowych funkcjonariuszy.

Związek Zawodowy Pracowników Policji to tylko mucha, która z przyjemnością siada na kalle serwowanym przez Pracodawcę. 😉

I proszę nie pisać, że na Pstrowskiego nie ma miejsca.

Przecież Komendant zarządził, że na Pstrowskiego 3, pokoje biurowe zostały zamienione na apartament dla Adama Kalla, który miał kwaterę na ul. Leśnej.

Prywata i defraudacja środków publicznych w czystej postaci! Co na to BSW? Co na to dobra zmiana? Olewka 😉

Co na to Inspektor Sanitarny MSW?

To budynek użyteczności publicznej może funkcjonować z toaletą, która nie spełnia standardów nawet Trzeciego Świata?

A zagrożenie chorobą brudnych rąk, ptasią grypą, czy pomorem świń, to nie wystarczający powód by natychmiast zamknąć budynek, który sam w sobie stanowi zagrożenie nie tylko dla… psów? 😉

A najprostsze rozwiązanie – doprowadzić toaletę do stanu przyzwoitego za góra 1.0002.000 zł – to nie przyjdzie do Waszych zakutych pał?

To, że KMP Olsztyn będzie funkcjonować w budynku przy ulicy Dąbrowszczaków 42 jeszcze przez kilka lat – dla mnie – to szczyt bezradności dobrej zmiany w olsztyńskiej policji.

Stać Was na luksusowe zakupy za grube tysiące – uprzednio telewizory, kino domowe, ekspresy, a teraz samochody salonki, zegarki –  a nie potraficie zabezpieczyć środków finansowych na minimalny choćby remont toalety?

 

 

 

2 komentarze do “Szczyt bezradności dobrej zmiany w olsztyńskiej policji!

 • Od jakiegoś czasu, bardzo intensywnie przyglądam się olsztyńskiej policji (i przyznaję, z wzajemnością) i dochodzę niestety do strasznych wniosków: korupcja, działanie na zlecenie, ochrona tych, których należy ochraniać, to ich główne kierunki działania. Za usługi są awanse, nagrody, sprzęt policyjny, szklane anioły.

  A w przypadku starcia obywatel – władca z PSL-u, w takim układzie, brak szans na uczciwość. Po przegranych wyborach, jeden z wójtów, nie mogąc tego przeżyć złożył na mnie zawiadomienie, że usiłowałem: jego, jego rodzinę, kilku radnych zabić. Że przez kilka lat opisując jego działalność pomawiałem go i jego sprzymierzeńców.

  Sprawa z KMP Olsztyn, została przekazana do Biskupca, gdzie DOBRA GOSPODYNI z PSL-u, ma nieograniczone wpływy, zresztą wspomnianego wyżej wójta cały czas promowała. Motywacją przekazania postępowania do Biskupca, było obiektywne wyjaśnienie stawianych mi zarzutów.

  No i w ostatnim czasie, się dowiedziałem, że postępowanie, prowadzący chcieli dawno umorzyć, ale w związku z tym, że pewna wpływowa “dama” z PSL-u, miała odmienne zdanie to jest ono nadal prowadzone. Chcę w tym miejscu dodać, że wiele postępowań dotyczących zdarzeń noszących cech popełnionych przestępstw przez wójta, umarło śmiercią własną na biurkach policjantów z Biskupca, Barczewa i Olsztyna.

  W tym miejscu, chcę polecić opis działań pewnej posłanki z PSL-u, w załączonym linku:

  Co ukrywa posłanka PSL Urszula Pasławska

  Po przestudiowaniu artykułu nasuwa się jedno pytanie: gdzie są służby i co robiły w sprawie do tej pory (oczywiście co robili nasi policjanci to wiem)?

  Moim zdaniem o opisanych działaniach wiedziały, skoro my wiejscy dziennikarze od kilku lat o tym między sobą rozmawiamy, znając fakty i kulisy?

  Pozdrawiam Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Smutne co piszesz… ale prawdziwe! Polska to dziwny kraj, mamy niby demokrację, a tak naprawdę mieszkamy w księstwach… rządzonych i grabionych przez książęta z nadania różnej maści królów – prezesów! 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *