środa, 6 grudnia, 2023
PolicjaŻycie Olsztyna

Łapki na kierownicę!

14 czerwca br. przy olsztyńskiej Wysokiej Bramie, Zespół Prasowy KWP w Olsztynie wraz z WRD KWP w Olsztynie, przy udziale WORD Olsztyn, przeprowadził briefing prasowy Łapki na kierownicę

Korzystanie z telefonu to nie tylko odbieranie rozmów, ale też wybieranie numerów, czy pisanie krótkich SMS-ów. Takie zachowanie stwarza duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowca zajęty swoją komórką ma rozproszoną uwagę i dużo trudniej mu zmieniać biegi.

Mając na uwadze występujące zagrożenie związane z używaniem telefonu komórkowego podczas jazdy, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik, podjęło działania mające na celu edukację związaną z zagrożeniami jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas prowadzenia samochodu.

W olsztyńskim briefingu wzięli udział: mł. insp. Mariusz Tański – Radca Prawny Wydziału Ruchu Drogowego KWP Olsztyn, oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podkom. Krzysztof Wasyńczuk. Ze strony WORD Marcin Kiwit – koordynator egzaminatorów.

Na spotkaniu można było zapoznać się z ulotkami promocyjnymi ogólnopolskiej akcji Łapki na kierownicę. Na miejscu byli także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Obserwowali przejeżdżające pojazdy i próbowali wypatrzeć kierowców popełniających wykroczenie. Podczas mojego pobytu na briefingu, nie zatrzymano ani jednego pojazdu.

Polecam obejrzenie filmu do końca. Jako ostatnie pada moje pytanie: Jak panowie skomentują przypadek we Wrocławiu, kiedy policjantka z prewencji niesłusznie oskarżyła kierowcę o prowadzenie pojazdu i korzystanie z telefonu?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *